Ana SayfaTürkiyeAtatürk'ün büstü metruk binanın çatısında ne arıyor?

Atatürk’ün büstü metruk binanın çatısında ne arıyor?

Okul bahçesindeki Atatürk’ün büstü nasıl oldu da metruk bir binanın çatısına konuldu? Antalya’da çekilen skandal görüntü tartışma yarattı. Olaya Milli Eğitim Müdürlüğü dahil oldu. Açıklamada “Büst, provokatörler tarafından depodan alınıp, çatıya çıkarıldı ve fotoğrafı çekildi” denildi.

Antalya’nın merkez Muratpaşa ilçesinde bulunan Antalya Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin bahçesindeki metruk binanın çatısında fotoğraflanan Atatürk büstü, önce sosyal medyada ardından da kent genelinde tepkilere neden oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, “Ülkemizde kimi odaklar, bir yandan Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet’in tüm nimetlerinden yararlanırken bir yandan da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ e hakaret etme alçaklığını gösterebilmektedirler. Bir eğitim kurumunda yaşanan bu rezaletin sorumlularının bulunarak gereğinin yapılması için Milli Eğitim İlçe ve İl Müdürünü, Sayın Kaymakam ve Sayın Vali Münir Karaloğlu nu göreve davet ediyorum” dedi.

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada ise olayın bir provokasyon olduğu savunuldu.

Fotoğrafın 12 Haziran günü saat 18.00 civarında çekildiği belirtilen açıklamada; Atatürk büstünün okulun bahçesindeki depoda muhafaza edildiği sadece 10 Kasım ve 29 Ekim törenlerinde masadaki Türk bayrağının üzerine konularak kullanıldığı kaydedildi.

Atatürk büstünün, bulunduğu depodan kimliği belirsiz kişilerce camları kırılarak çıkarıldığı savunulan açıklamada şu ifadelere yer verildi “Olayın fark edilmesi sonrasında okulun güvenlik görevlileri ve okul idaresince büst koruma altına alınmıştır. Atatürk büstüne herhangi bir zararın verilmediği, büstün fotoğrafını çekip basına verenler tarafından depodan alındığı ve provokatif eyleme dönüştürmek amacıyla yapıldığı değerlendirilmektedir. Okul idaremizce konuyla ilgili polis karakoluna suç duyurusunda bulunulmuştur. Müdürlüğümüzce maarif müfettişi görevlendirilmiştir.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz