Ana SayfaTürkiyeAteşle oyun feci şekilde sonuçlandı

Ateşle oyun feci şekilde sonuçlandı

Erzurum’un Aziziye ilçesinde Tayfun Aydın adlı 11 yaşındaki çocuk arkadaşlarıyla oyun oynarken yaktıkları ateşe atılan sprey boya kutusunun patlaması sonucu yüzünde yanıklar meydana geldi

Erzurum Yoncalık Mahallesi’nde oturan Tayfun Aydın, arkadaşlarıyla oynarken, yakılan ateşe attıkları sprey boya kutusunun patlaması ile yüzünde birinci ve ikinci derece yanıklar oluştu. Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Ünitesi’nde tedavi altına alınan talihsiz çocuk, taburcu hafta sonu taburcu olacak.

Sprey kutusu yüzünde patladı

Erzurum’un Aziziye ilçesine bağlı Söğütlü Mahallesi’nde ateşle oynayan çocuklar   11 yaşındaki Tayfun Aydın’ın yüzünde sekeli  bıraktı. Etraftan topladıkları çalı çırpıyı yakan çocuklar ses çıkarmak için sprey kutusunu ateşin içerisine attı. Sprey kutusu o sırada yere eğilen Tayfun’un yüzüne patladı. Tayfun olayı şöyle anlattı; “Bisiklet sürüyordum. Kardeşimin yanına gittim. Onlar da oyun oynuyorlardı. Ben de eğildim yerden çubuk almaya bir anda yüzüme patladı. Ben bilmiyordum onu oraya attıklarını. Çocuklar oynamak, ses çıkarmak için öyle bir şey yapmışlar. Çocuklar böyle şeylerle oynamasınlar.”

Ramazan ayında sözde eğlence için maytap ve torpil gibi patlayıcı maddelerle oynayan çocuklardan biri olduğunu da söyleyen Tayfun Aydın, bakkalların bu maddeleri çocuklara gizli sattıklarını söyledi. Aydın, “Ben de maytaplarla oynuyorum. Bakkallardan satın alıyoruz. Aslında zararlı yasak bir şey olduğunu biliyoruz. Annem uyardı da beni. Dinlemediğim için pişmanım. Bakkallar bize gizliden veriyorlar. Biz isteyince gizli bir yerden çıkarıp veriyor. Fiyatları 1 TL” dedi.

Anne Hatice Aydın (32), “Olay sırasında ben yoktum. Küçük oğlumla beraber dedesindeydi. Köye gittikten iki saat sonra haber geldi. Çocuklar ateş yakmışlar Tayfun da yanlarına gitmiş. O sırada ateşin içine sprey boya atmışlar. Daha sıkı denetim yapılsın. Olan annelere oluyor. Acıyı çeken biziz. Babası yok. Tayfun 5 yaşındayken babasını iş kazasında kaybettik. Altı yıldır babasız büyüyoruz. Bu hale gelmesi çok üzücü. Cezalar daha yüksek olsun ki satmasınlar. Kendi çocuklarına da olabilir. Bir çocuğun elinde sprey boyanın elinde ne işi var? Maytabın ne işi var?” diye konuştu.

Hasta hakkında bilgi aldığımız  Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölüm Başkanı Ensar Zafer Barın, Ramazan ayında maytap ve torpil yüzünden yanıkların arttığını  ebeveynlerin daha dikkatli davranmasını  istedi. Barın ,Ramazan ve yaz aylarının gelmesi ile birlikte yanık Trafik kazası ve organ kopmalarının arttığını dile getirdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz