Ana SayfaTürkiyeatv'nin baro haberi akıllara durgunluk verdi! Akşam haberlerini atv’den izleyenler yine yalan...

atv’nin baro haberi akıllara durgunluk verdi! Akşam haberlerini atv’den izleyenler yine yalan dinledi

Ankara’nın 2 gündür gündemi baro başkanlarının eylemi. Baro başkanları AK Parti hükümetinin avukatlık yasasındaki değişiklik çalışmalarını protesto etmek için Anıtkabir’e yürümek istemiş polisin sert engeliyle karşılaşmıştı. Meral Akşener ve Önder Sav’ın aracılık etmesiyle yürüyüş tamamlanabilmişti. Ancak Atv haber meseleye olduğundan çok daha farklı yansıttı izlecilere.

Cem Öğretir’in bozuk tutumu

Atv ana haberin sunucusu Cem Öğretir meseleyi şu garip cümlelerle özetledi:

“Barolar kurulu düzenin değişmesini istemiyor. Tam da bu nedenle 56 kentin baro başkanları dün Ankara’ya yürüyüş başlatmış ama kente girmelerine izin çıkmamıştı.”

Meral Akşener’i değil Soylu’yu andı

Önder Sav ve Meral Akşener bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yoğun görüşmeler sonunda baro başkanlarının Anıtkabir yürüyüşünü tamamlamasını sağladı.

Ancak direnen polisler, dolayısıyla Süleyman Soylu değilmiş gibi olayı olduğundan çok farklı yansıtan şu cümleyi kurdu Cem Öğretir:

“27 saatlik bekleyişin sonunda bugün İçişleri BakanıSüleyman Soylu’nun araya girmesiyle yürüyüşe devam etti.”

Baro başkanlarının başlattığı yürüyüşün Anıtkabir’de sonlanabilmesi için aracılık eden iki isim Meral Akşener ve Önder Sav’dı. Ancak Atv Haber ekibi bu meseleyi de çarpıtmayı tercih etti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri