Ana SayfaTürkiyeAvukat Ali Aktaş: Asıl yargılanması gerekenler bu davayı açanlardır

Avukat Ali Aktaş: Asıl yargılanması gerekenler bu davayı açanlardır

Pelikan videosu sonrası Selim Temurci’nin evine polis gitmesi hakkında konuşan Avukat ve Siyasetçi Ali Aktaş, “Bu suç duyurusunda bulunanlar, eğer kendilerinin Pelikan olduğunu kabul ediyorlarsa asıl yargılanması gerekenlerdir” dedi.

Aktaş, açıklamalarına şöyle devam etti: “Pelikan dediğimiz yapı çok sayıda troll hesap üzerinden algı operasyonu yürütüyorlar. Bu kadar elemanı da hangi kaynakla, nasıl istihdam ediyorlar onu da bilemiyorum. Açık bir siyasi mücadele yürütmeyip organize bir yapı içerisinde sosyal medyada yalan, iftira ve karalama yaparsanız bu suçun esas faili siz olursunuz. Pelikan eleştirisi yapan herkese suç duyurusuna bulunanlar, eğer kendilerini Pelikan olarak görüyorlarsa, esas bunların yargılanması lazım”

BUNLAR FETÖ TAKTİKLERİ

Benim hakkımda da, arkadaşlarım hakkında da benzer suç duyuruları var. Örgüt kurmak gibi alengirli, alakasız şeylerden çok sayıda suçlama var.  Amaçları parti içi muhalefeti, otokratik yapıya karşı çıkanları susturmak, sindirmek. Bunlar FETÖ taktikleri. Onlar da insanları korkutmak, susturmak için böyle davalar açıyorlardı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri