Ana SayfaTürkiyeAvukat Gülfem Betül Ekinci, Gelecek Partisi’nin en genç il başkanı oldu

Avukat Gülfem Betül Ekinci, Gelecek Partisi’nin en genç il başkanı oldu

Avukat Gülfem Betül Ekinci, Gelecek Partisi’nin üçüncü kadın il başkanı olarak görev aldı. 26 yaşındaki Ekinci, aynı zamanda en genç il başkanı olma ünvanını taşıyor.

Kongre ve saha çalışmalarının yanı sıra teşkilatlanma çalışmalarına da son sürat devam eden Gelecek Partisi’nde üçüncü kadın il başkanı da belli oldu.

Kırıkkale İl Başkanlığına Gülfem Betül Ekinci atandı. Ekinci, Gelecek Partisi’nin yetmişinci il başkanı olurken üçüncü kadın il başkanı oldu. Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya ve Düzce İl Başkanı Vildan Yıldız’ın ardından Gelecek Partisi’nde üçüncü kadın il başkanı olan Ekinci, aynı zamanda avukat.

Yetki belgesini Gelecek Partisi’nin Ankara’daki Genel Merkez binasında, teşkilatlanmadan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nedim Yamalı’nın elinden alan Ekinci, “Bu önemli göreve layık görüldüğüm için Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na ve partimizin yetkili organlarına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Avukat Gülfem Betül Ekinci kimdir?

24.06.1994 Kırıkkale doğumlu olan Gülfem Betül Ekinci, ilk ve ortaöğretimini Kırıkkale Mustafa Necati İlköğretim Okulu’nda, liseyi ise Kırıkkale Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. 2012 yılında girdiği Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2016 yılında mezun olan Ekinci, Kırıkkale’de avukatlık mesleğini sürdürmektedir. Ekinci, aynı zamanda Kırıkkale Barosu bünyesinde faaliyet gösteren Kültür, Sanat ve Sosyal Aktivite Komisyonu’nda Başkanlık görevini yürütmektedir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri