Avusturya Büyükelçiliği’ne silahlı saldırı

Ankara’da Avusturya Büyükelçiliğine yönelik silahlı saldırı yapıldı. Büyükelçiliğin önünden geçen bir otomobilden etrafa çok sayıda kurşun sıkıldı. Avusturya Büyükelçiliği Ankara temsilciliğine yapılan saldırıda şans eseri ölen ve yaralanan olmadı.

Reklam

Ankara’da kırmızı alarm.  Avusturya Büyükelçiliğine kimliği belirsiz kişiler tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Ankara’da Avusturya Büyükelçiliği önünden geçen bir otomobilden etrafa yüzlerce kurşun sıkıldı. Silah sesini duyan güvenlik güçleri olay yerine intikal etti. Çevredeki esnafların ve görgü tanıklarının ifadeleriyle saldırıyı düzenleyen kişilerin yakalanması için operasyon başlatıldı. Olası bir ikinci saldırı ihtimaliyle Büyükelçilik, yoğun koruma altına alındı.

Alınan bilgilere göre, Çankaya ilçesinde gece yarısı Atatürk Bulvarı üzerinden Kızılay Meydanı istikametinde seyir halinde olan bir otomobilden Avusturya Büyükelçiliği’nin önünde havaya ateş açıldı. Bölgede birkaç el silah sesinin duyulmasının ardından araç aynı istikamette kaçarak kayıplara karıştı.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, yol üzerindeki mermi kovanlarını koruma altına aldı. Büyükelçilik önündeki yolu araç ve yaya trafiğine kapatan ekipler, görevlerin ve çevre esnafının ifadesini aldı. Daha sonra noktaya gelen Olay Yeri İnceleme ekipleri, civardaki delilleri topladı. MOBESE kameralarından aracın kaçış güzergâhını takip eden ekipler, olaya karışan kişi ya da kişilerin yakalanması için alarm durumuna geçti.

Olayın büyükelçiliğe yönelik olup olmadığı araştırılıyor.