Ana SayfaTürkiyeAyasofya AK Parti'ye oy kazandırır mı? Bekir Ağırdır'dan bomba analiz

Ayasofya AK Parti’ye oy kazandırır mı? Bekir Ağırdır’dan bomba analiz

Araştırma şirketi KONDA’nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Ayasofya’nın açılışının AK Parti için oya dönme ihtimalinin bulunmadığını belirtti. Ağırdır, Ayasofya’nın AK Parti’nin mevcut seçmenini elinde tutmak için açıldığını düşünüyor.

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır ve T24 yazarı Murat Sabuncu, Ayasofya’nın cami olması kararı, toplumsal itirazların siyasetteki yansımalarını, CHP’nin yapılacak olan kurultayını ve gündeme ilişkin son gelişmeleri Sayıların Dili’nde yorumladı

Ayasofya’da uzun süreden beri namaz kılınabilen bir bölümü olduğunu  ve bunun hükümetin tekrar ibadete açma hamlesinin siyasi bir hamle olduğuna işaret ettiğini dile getirdi.

Ayasofya AK Parti’ye oy kazandırmaz

Hükümetin Ayasofya kararının oy kazandırmayacağını söyleyen Ağırdır, AKP’nin muhalefet blokundan oy kazanma ihtimalinin aynı zamanda muhalefetin de iktidar blokundan oy çekme ihtimalinin neredeyse sıfır olduğunu dile getirerek, “Bu realiteden bakılınca, kendi tabanındaki çözülmeyi engellemek ve gri alandaki seçmenin öbür tarafa gitmesini mümkün olduğunca kısmak, yaşanan çözülme emarelerini dondurmak çabası olarak okunabilir. Muhalefet blokuna geçen bir seçmen Ayasofya kararına bakarak ‘yeniden AK Parti’ye oy vereyim’ demez. Ama AK Parti’ye eleştirel bakmaya başlayan bir insanın gidişi durabilir” diye konuştu. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri