Ana SayfaTürkiyeAyasofya ne zaman cami olacak? Ayakkabıyla girilmez eylemi!

Ayasofya ne zaman cami olacak? Ayakkabıyla girilmez eylemi!

Saadet Partisi Fatih İlçe Gençlik Kolları mensupları Müzeler Haftası dolayısıyla Ayasofya’da 4. defa “Camiye ayakkabıyla girilmez” eylemini gerçekleştirdiler.

Üzerlerinde “Camiye Ayakkabıyla Girilmez” yazılı t-shirtler olan Saadet Partili gençler ayakkabılarını çıkararak Ayasofya’ya girdiler. Eylem sonrası açıklama yapan Saadet Partisi Fatih İlçe Gençlik Kolları Başkanı M. Safa Ocak,  ülkedeki gerçek beka probleminin, Ayasofya’nın cami olarak açılamaması olduğunu belirtti. Ocak, Ayasofya’nın cami olarak açılmasının, Milli Görüş Hareketi’nin 50 yıllık tarihindeki en büyük amaçlarından biri olduğunu ve bunu gerçekleştirecek olan kimseleri, kendi vaatlerini kopyalamakla suçlamayacaklarını, bilakis bu durumdan memnuniyet duyarak destekleyeceklerini belirtti. Ocak ayrıca, bütün STK’ları ve vatandaşları Ayasofya’ya ayakkabılarını çıkararak ziyaret etmeye davet etti. Eylemin sonunda gençler, her seçimden önce Ayasofya’nın cami olarak açılmasının konuşulduğunu fakat seçimden sonra unutulduğunu vurgulayıp, Ayasofya’nın cami olarak açılması için daha kaç seçim geçmesi gerek diye sordular.

Eylemin ardından Saadet Partisi İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Yasin Kalaycı ve Fatih İlçe Gençlik Başkanı Safa Ocak müze yetkililerinin şikayeti üzerine gerekçe gösterilmeksizin polis tarafından kimliklerine el konularak Ayasofya’da bekletiliyorlar!

Haber ve fotoğraf: Fatih Genç

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz