Ana SayfaTürkiyeAydın Ünal Pelikan'ı FETÖ ile kıstırdı: Hem akla, hem cesarete, hem de...

Aydın Ünal Pelikan'ı FETÖ ile kıstırdı: Hem akla, hem cesarete, hem de sadakate ihtiyaç var. Kaldı mı? Göreceğiz bakalım

“FETÖ’nün siyasi ayağı” tartışması son hızıyla sürerken, Pelikancıların yalnızlaştırdığı eski danışman Aydın Ünal’dan dikkat çeken bir analiz geldi. Erdoğan’ın uzun süre konuşma metinlerinde imzası olan AK Partili eski vekil Aydın Ünal, FETÖ’nün devlete ilk sızma girişimlerini de anlattı.

İşte Aydın Ünal’ın FETÖ adlı terör örgütü hakkındaki analizleri…

FETÖ’nün devlete sızması Kenan Evren döneminde, 80 darbesinden sonra başlamıştı. 40 yıllık süreçte hiçbir yetkili FETÖ ile mücadele etmedi. Buna Erdal İnönü, Karayalçın, Ecevit, A. N. Sezer, Karadayı, Çevik Bir, Baykal, Kılıçdaroğlu vb de dahil.

2004 MGK’sı öncesinde ve sonrasında AK Parti Hükümeti FETÖ ile mücadele edemezdi. Bu asla mümkün değildi. O dönem yapılmış olan Kemalist/ulusalcı darbe girişimlerine FETÖ de destek verir, AK Parti 2005’i asla ve asla göremezdi.

Recep Tayyip Erdoğan, 40 yıldan fazla süredir devlette metastaz yapmış FETÖ ile mücadeleyi göze alabilmiş, mücadelesinde zafer kazanmış yegane liderdir. Erdoğan sadece seçilmiş hükümeti, siyaseti değil, devleti, milleti hatta CHP’yi bile FETÖ belasından kurtaran kişidir.

Bu açık gerçeğe rağmen Kılıçdaroğlu Erdoğan’ı suçluyor. Çünkü: Kılıçdaroğlu ortaya keskin bir iddia atıp kenara çekiliyor, TV’den darbe izler gibi kahvesini içerek AK Parti’nin canhıraş savunmasını izliyor. Böylece kendisi savunma hattından da çıkmış oluyor

Bir süredir AK Parti CHP karşısında sadece savunma yapıyor. AK Parti gündem oluşturamıyor, CHP gündeminin peşine takılıyor, CHP’nin propaganda tuzağına düşüyor.

Bir de, böyle zamanlarda Erdoğan daha da yalnızlaşır. Geçmişinde FETÖ’cülük, FETÖ’ye abartılı övgü, FETÖ’yle fotosu bulunanlar şimdi yine saklanıp, susup Erdoğan’ın göğsünü siper etmesini bekleyecekler. Kriz geçince de herkesi ezip yine en öne geçecekler.

Türkiye zor ve kritik günlere ilerliyor. Yeni kurulan partiler, Suriye/Rusya krizi, darbe söylentileri, FETÖ’nün siyasi ayağı iddiaları…
Hem akla, hem cesarete, hem de sadakate ihtiyaç var.
Kaldı mı? Göreceğiz bakalım.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri