Ana SayfaTürkiyeAydın Ünal sonunda ağzındaki baklayı çıkardı: Türk ekonomisi bir damat uğruna mahvoldu

Aydın Ünal sonunda ağzındaki baklayı çıkardı: Türk ekonomisi bir damat uğruna mahvoldu

Yeni Şafak’taki köşesine aylar önce Pelikancılarla yaşadığı münakaşalar nedeniyle veda eden Aydın Ünal, o tarihten beri AK Parti’ye getirdiği eleştirilerle biliniyor. Uzun süre Erdoğan’ın konuşma metinlerini yazan Aydın Ünal sonunda ağzındaki baklayı çıkardı. Aydın Ünal Türk ekonomisindeki kötü gidişten Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ı sorumlu tuttu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eski metin yazarı Aydın Ünal, ekonomik krizle ilgili olarak eski Hazine Bakanı ve Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ı sorumlu tuttu.

Aydın Ünal Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Emekle, alınteriyle, mücadeleyle güzel bir noktaya gelmiş Türkiye ekonomisi bir damat ve çevresindeki kifayetsiz güruhun ihtirası uğruna mahvoldu Tahribat sadece ekonomide değil Asırlar boyunca fedakar yüreklerin büyüttüğü dava, hareket, umut da ağır yara aldı. Yazıklar olsun!”

Aydın Ünal 23 Kasım’da attığı mesajda da “Felaketin kıyısındayız” diyerek şu önlemlerin alınmasını istemişti:

1. Danışman, kurul vs gibi dış aktörler derhal devre dışı kalmalı, tüm yetki, inisiyatif, sorumluluk Ekonomi bakanına (geri) verilmelidir. Ekonomiye ilişkin sadece bakan, özgürce açıklama yapmalıdır.

2. Merkez Bankası Başkanı derhal değiştirilmeli, gerektiğinde itiraz edebilecek, cesur, dirayetli, bağımsızlığını her şart altında koruyacak bir isim Merkez Bankası Başkanı atanmalıdır.

3. Cumhurbaşkanının ekonomiye ilişkin açıklamaları, Bakan ve yeni Merkez Bankası başkanına danışılarak titizlikle hazırlanmalı, “savaş” gibi kavramlardan uzak, güven veren açıklamalar yapması sağlanmalıdır.

4. Durumun vehameti ortadadır. Böyle bir dönemde susan herkes sorumludur. Bir şeylerin yanlış gittiğini söylemek yetki, makam, söz sahibi herkesin vazifesidir. Doğruya çağırmak, uyarmak için herkes elini taşın altına koymalıdır.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri