Ana SayfaTürkiyeAydın Ünal'dan Fahrettin Altun'a çok konuşulan 4 maaş cevabı

Aydın Ünal’dan Fahrettin Altun’a çok konuşulan 4 maaş cevabı

Eski AK Parti vekili Aydın Ünal’dan Fahrettin Altun’un ‘oligarklar’ açıklamasına jet yanıt geldi. Hatırlanacağı gibi Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bütün terör örgütlerine, onların iş birlikçi ve hamilerine kök söktürmeye devam edeceğiz. Bağımlılık düzenini ayaklarımızın altına alacağız” ifadelerini kullanmıştı.

CHP’li Özgür Özel’in “Fahrettin Altun’un evine dört maaş giriyor da EYT’li neden maaş almadan emeklilik yaşını bekliyor” sözleriyle başlayan tartışma giderek alevleniyor.

Kamuoyu Özgür Özel’in iddiasına Fahrettin Altun’un ne yanıt vereceğini merak ederken Altun’dan gelen “Biz başardıkça onlar tetikçilerini devreye sokacaklar. Yılmayacağız. Ne demişti Sayın Cumhurbaşkanımız? ‘Topunuz gelin, topunuz!’ Hamdolsun, tam bağımsız bir dış politikamız var. Doğu Akdeniz’de kendi gemilerimizle varlık gösteriyoruz. Savunma sanayinde bir devrim gerçekleştirdik. Oligarklara, onların en büyük silahı olan faiz belasına meydan okuyoruz. Evet, topunuz gelin! Biz buradayız, vazgeçmeyeceğiz.” şeklindeki yanıt büyük şaşkınlık yaratmıştı.

Aydın Ünal da yanıtı şaşkınlıkla karşılaylan isimlerden biri olacak ki Fahrettin Altun’un sözlerine twitter’dan karşılık verdi:

Oligarkların, faiz lobisinin ve burjuvazinin yönettiği ulus ötesi şirketlerin iş teklifini elinin tersiyle reddetmiş kaabiliyetli aileler dolgun ücret karşılığı istihdam edilecektir.

Müracaat: Devlet Not: Başvurular tek tek yapılabilir, dilerseniz topunuz gelin

Fatmanur Altun’un cevabı

Fahrettin Altun’un eşi Fatmanur Altun, 4 maaş eleştirilerine “Devlette “dolgun ücret” karşılığı çalıştığı iddia edilen kabiliyetli bireylerin, burjuvazinin yönettiği ulus ötesi şirketler gibi yapılarda aynı hizmetin karşılığında onlarca kat fazla gelir temin edebilecekken devlet hizmetine talip olarak büyük fedakarlık gösterdikleri kasıtlı olarak halkın gözünden kaçırılmaktadır” şeklinde bir cevap vermişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz