Ana SayfaTürkiyeAydın Ünal'dan garip analiz: Pelikancılar Ahmet Davutoğlu'nu kullanıyor

Aydın Ünal’dan garip analiz: Pelikancılar Ahmet Davutoğlu’nu kullanıyor

AK Parti’deki yozlaşmanın diğer adı olan Pelikancılar ile mücadeleden kaçan Aydın Ünal bugün yine AK Parti, Ahmet Davutoğlu ve Pelikancılar ile ilgili analiz yayınladı.

Twitter hesabından “Farkında mısınız; Pelikan Örgütü, son 3 yıldır abartılı şekilde, bire bir FETÖ taktikleriyle Sn. Ahmet Davutoğlu’na saldırıyor.” diyen Aydın Ünal sonrasında Ahmet Davutoğlu’nun Pelikancıların uzağına düşebileceğini iddia etti.

Aydın Ünal’a zor soru: Neden Pelikancılar Ahmet Davutoğlu’na saldırırken 3 yıl sustunuz

Son günlerde AK Parti ve Pelikancılar ile ilgili analizlerini yoğunlaştıran Aydın Ünal’a takipçilerinden birinin yönelttiği soru ise hayli düşündürücüydü: Peki Sayın Ünal! Pelikan Örgütü, son 3 yıldır abartılı şekilde, bire bir FETÖ taktikleriyle Sayın Ahmet Davutoğlu’na saldırırken, siz ve diğer partililer neredeydi? Bir kez olsun çıkıp O’nun hukukunu savundunuz mu? Pelikancıların Cumhurbaşkanlığı uçağında gezmelerine bir kez olsun karşı çıktınız mı?

Seyit isimli kullanıcının bu sorusu yanıtsız kaldı.

Aydın Ünal’ın tartışmalı Ahmet Davutoğlu ve Pelikan analizi

Gelin biz yeniden Yeni Şafak’ta yazı yazarken AK Parti’de kangrene dönüşmüş Pelikan gerçeğiyle baş edemeyip “kaçıyorum” diyen ve gazeteden ayrılan Aydın Ünal’ın neler yazdığına bakalım.

1. Farkında mısınız; Pelikan Örgütü, son 3 yıldır abartılı şekilde, bire bir FETÖ taktikleriyle Sn. Ahmet Davutoğlu’na saldırıyor. Oysa Sn Davutoğlu dosyası tam 3 yıl önce bugün alınan AK Parti Kongre kararıyla kapanmıştı. O iş o gün bitmişti. Peki Pelikan bunu niye yapıyor?

2. Nedeni eski, kötü bir alışkanlık: Pelikan Örgütü, var olabilmek, kendisini ihtiyaç gibi gösterebilmek, bu sayede güç ve rant devşirebilmek için bir “tehdit” üretmeliydi. O tehdit Sn Davutoğlu oldu. Pelikan, ürettiği yapay tehdidi gündemde tutarak, onunla korkutarak var oldu.

3. Kim Pelikan tehdidini dile getirirse, “FETÖcü”, “hain”, “Hocacı” vs diyerek ahlaksızca linç ettiler. Sınır ve ahlak tanımadılar. Hem partiye, teşkilata, Reis’e, davaya, ülkeye zarar verdiler, hem de sn Davutoğlu’nu, 3 yıl önce konu kapanmışken, bir “odağa” dönüştürdüler.

4. Umarım ki, bu büyük tehdit görülür. Ahmet Hoca umarım ki kendisine ve partiye kurulan tuzağı görüp partide “Hoca” olarak kalır. Aksi zaten Hoca için de parti için de çıkmaz sokaktır. Yine umarım ki, planı AK Parti’yi zayıflatmak olan Pelikan tüm unsurlarıyla temizlenir.

5. Davanın gönüllüsü olarak bir süredir sadece manzarayı resmetmek ve büyük tehdide dikkat çekmek istedim. Diyeceklerim bu kadar. Gerisi sorumlu/yetkili mercilere kalmıştır. Ramazan’da “siyaset orucu” için bana imsak vaktidir. Allah yar ve yardımcımız olsun. Hayırlı Ramazanlar.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz