Ana SayfaTürkiyeAydın Ünal'ın bu sözleri Cübbeli'ye mi? Yanmaz kefen satan cemaat büyüme fırsatı...

Aydın Ünal’ın bu sözleri Cübbeli’ye mi? Yanmaz kefen satan cemaat büyüme fırsatı yakalayamamış FETÖ’dür

AK Parti’de adeta bir kanser hücresi gibi yayılan Pelikan’a karşı verdiği mücadeleyle bilinen Aydın Ünal, “FETÖ bitse de Fetullahçı zihniyet yaşıyor” diyerek iktidar partisine uyarıda bulundu. Aydın Ünal’ın “Yanmayan kefen satan cemaat büyüme fırsatı yakalayamamış FETÖ’dür” sözleri ise Cübbeli Ahmet’in geçmişte içinde yer aldığı ‘yanmaz kefen’ tartışmalarını akıllara getirdi.

İşte Aydın Ünal’ın twitter’daki o açıklamaları…

İlahiyat hocalarının hiç korkmadan, çekinmeden, gelen tepkilere kulak asmadan, cesaretle konuşması gereken bir dönemdeyiz. Susmanın vebali var Türkiye’yi sadece İlahiyat ilmi düze çıkarabilir.

FETÖ tecrübesinden sonra Türkiye’de cemaatleri konuşmak için elimize eşsiz bir fırsat geçmişti Cemaatler buna müsaade etmediler. Çoğu FETÖ’ye cümle bile kurmadı. Diyanet bu mayınlı araziye girmedi. Konuşan 3-5 ilim insanı da linç edildi FETÖ bitse de Fetullahçı zihniyet yaşıyor.

Yanmayan kefen, Sırat’a tutunan terlik satan, ihale kovalayan, devlette nüfuz peşinde koşan, örgütlenme sebebi güç devşirmek olan cemaat, sadece yeterince büyüyememiş, bu fırsatı yakalayamamış küçük FETÖ’dür.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri