Ana SayfaTürkiyeAydınlık ekibinden bir deşifre daha! AK Parti'den MHP'ye 3 bakanlık

Aydınlık ekibinden bir deşifre daha! AK Parti’den MHP’ye 3 bakanlık

Perinçek'in arka bahçesi olarak iş gören Aydınlık gazetesi, AK Parti'nin MHP'ye 3 bakanlık vereceğini iddia etti.

Perinçek’in arka bahçesi olarak iş gören Aydınlık gazetesi, AK Parti’nin MHP’ye 3 bakanlık vereceğini iddia etti. Kabine revizyonuyla ilgili haberde Bahçeli’nin olaya sıcak bakmadığı vurgusu dikkat çekiciydi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kapsamlı bir kabine revizyonu hazırlandığı iddia edilirken Aydınlık yazarı İsmet Özçelik’ten kulis bilgisi geldi.

Özçelik, kulislerde en çok tartışılan başlıklardan birisinin, kabineye girmesi olası “MHP’li bakanlar” konusu olduğunu belirtti.

“Konuyu, Erdoğan’la da arası iyi olan, Ak Partililere sordum.” diyen Aydınlık yazarı şunları yazdı:

“Erdoğan kabineye, MHP’li isimleri almak istiyor. En az üç bakanlığı onlara vermeyi uygun görüyor. Ama Bahçeli istemiyor. İçinde bulunduğumuz durum çok hassas. Aynı zamanda kırılgan. MHP isterse sorun olmaz. Hatta çok iyi olur.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bakanlık konusuna nasıl baktığını ise MHP’lilerle görüştüğünü dile getiren İsmet Özçelik şu ifadeleri kullandı;

“Bahçeli’nin tavrının değişmediği, MHP’li bakan atanmasına sıcak bakmadığı konusunda ısrar ettiler. ‘Bahçeli kabul etmez. Geçmişte de kabul etmedi’ diye net konuştular. Ama hâlâ ‘olabilir’ diyenler var.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri