Ana SayfaTürkiyeAyhan Sefer Üstün: AK Parti MKYK'sında Kurban Bayramı'nda hangi tebrik mesajı yayımlanacağı...

Ayhan Sefer Üstün: AK Parti MKYK’sında Kurban Bayramı’nda hangi tebrik mesajı yayımlanacağı konuşuluyor!

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, Adem Özköse'nin YouTube kanalında Sınırsız programının konuğu oldu

Adem Özköse’nin YouTube üzerinden hazırlayıp sunduğu Sınırsız programının konuğu olan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, AK Parti’den kopuş sürecinden Gelecek Partisi’nin neden kurulduğuna ve gündemdeki birçok konuya ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti’yi kuruluş ilkelerine döndürmek için parti içinde yoğun bir çaba harcadıklarını dile getiren Üstün, bunlara karşı çıkıldığını ifade ederek ayrışmanın temelinin buna benzer sebepler olduğunu söyledi.

Ahmet Davutoğlu’nun Genel Başkanlığı ve Başbakanlığı döneminde şeffaflığa ve gelir dağılımındaki adaletsizliği gidermeye yönelik adımlar atıldığını, Avrupa ile vizelerin kalkmak üzere olduğunu ve daha birçok alanda düzeltmeler yapılmak istendiğini kaydeden Üstün, “Bundan ödleri koptu” ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin geldiği noktayı da değerlendiren Ayhan Sefer Üstün, içeride bu gidişata itiraz edebilecek potansiyeldeki insanların tasfiye edildiğini, bunun son örneğinin de Bülent Arınç olduğunu kaydederek “Üç tane elek kuruldu; Bu eleklerden bir tanesi AK Parti grubunda kuruldu, bir tanesi Genel Merkez’de kuruldu, bir tanesini de Beştepe’de kurdular. O üç elekten geçebilen kayıtsız, şartsız tabi olabilecek insanları belli yerlere getirdiler” diye konuştu. AK Parti’nin bütün kurumsallığını yitirdiğini de sözlerine ekleyen Üstün, şunları söyledi: “AK Parti dışarıdan bakıldığında kurumsal bir parti olarak gözükebilir. Hayır! AK Parti’de hiçbir kurumsallık kalmadı. Ayda bir MKYK toplanır. Bu şekli bir toplanmadır. Orada, önümüzde Kurban Bayramı varsa bu bayramda hangi partilere gidilecek, hangi tebrik mesajı yayımlanacak, başka bir konu var mı? Yok. Hadi bakalım, dağılın! Memleketin artık hiçbir konusu, hiçbir meselesi o kurullarda konuşulmuyor.”

Ayhan Sefer Üstün’ün konuk olduğu Sınırsız programının tamamı şuradan izlenebilir:

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,711TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri