Ana SayfaTürkiyeAyhan Sefer Üstün: HDP gibi MHP'nin de arasına şiddetle mesafe koyması lazım

Ayhan Sefer Üstün: HDP gibi MHP’nin de arasına şiddetle mesafe koyması lazım

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, gazeteci Muhammed Vefa'nın konuğu olarak Selçuk Özdağ'a yapılan saldırıya ilişkin değerlendirmelerde bulundu

Gazeteci Muhammed Vefa’nın YouTube kanalına konuk olan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün MHP ve HDP’yi şiddetle arasına mesafe koymaya çağırdı.

MHP’li Semih Yalçın’ın Nagehan Alçı’ya yaptığı açıklamada “Bu hareketin delisi çoktur. Talimat falan dinlemezler” ifadelerini değerlendiren Ayhan Sefer Üstün, Yalçın’ın açıklamalarının itiraf niteliğinde olduğunu belirtti.

Yalçın’ın açıklamalarını “Talimat da verebiliriz, vermeyebiliriz de… Bizim kaş göz hareketimizle insanlar harekete geçebilir” şeklinde de okuyabiliriz diyen Üstün, Özdağ’a yapılan saldırının bir gün öncesinde kendisinin hedef gösterildiğini ve hakaretlere maruz bırakıldığını hatırlattı.

Ayhan Sefer Üstün, MHP’li yöneticilere yönelik eleştirilerin ardından bu tip saldırıların gerçekleştirildiğinin altını çizerek “Ankara’da bu işleri tertipleyen ve kotaran bir yapı oluşmuş bir suç odağı oluşmuş” dedi.

Özdağ’a yapılan saldırı esnasında iki gazetecinin daha evlerinin önünde darbedildiğine dikkat çeken Üstün, üç olayın da eş zamanlı ve aynı yöntemlerle gerçekleştirildiğinin altını çizdi.

Bu tip olayların ardında MHP yöneticilerinin olduğunu vurgulayan Gelecek Partili Üstün, MHP tabanını bu yapının dışında tuttuğunu söyleyerek MHP’li yöneticilerin tabanını kriminalize ve provoke edici tavırlar içinde olduğunu ve şiddetin odağı olma yönünde tavırlar sergilediğini ifade etti.

Geçtiğimiz haftalarda kendisine yönelik saldırıya ilişkin de açıklama yapan Ayhan Sefer Üstün, o vakanın üzerine daha titiz bir şekilde gidildiğini ve saldırganın tutuklu olduğunu belirtti.

MHP’nin süratle eridiğine işaret eden Gelecek Partili Üstün, HDP’ye yönelik kapatma çağrılarının da tıpkı Bahçeli’nin af konusundaki ısrarıyla benzeştiğini ve oy kaybını durdurmak üzere yapılmış bir hamle olduğunu dile getirdi. Üstün, “Oturdukları koltuklarda birkaç yıl daha fazla kalabilmek için, kendilerine oy verme ihtimali olan insanları konsolide etmek, onların duygularıyla oynamak adına Bahçeli böyle bir şeyi ortaya attı” diye konuştu. HDP’nin şiddetle arasına mesafe koyması gerektiğinin de önemine dikkat çeken Üstün, “Bunu MHP için de söyleyebiliriz. Şiddetle arasına mesafe koymaları lazım. Semih Yalçın’ın sözlerinden anlaşılıyor ki; MHP yöneticileri şiddetle arasına mesafe koyamamışlar. Bizim bu çağrımız bütün partileredir” diye konuştu.

Ayhan Sefer Üstün’ün Muhammed Vefa’nın konuğu olduğu programın tamamını izlemek için:

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri