Ana SayfaTürkiyeSelçuk Özdağ ifade verdi! Ayhan Sefer Üstün: Hükümeti hukun sınırları içinde kalmaya...

Selçuk Özdağ ifade verdi! Ayhan Sefer Üstün: Hükümeti hukun sınırları içinde kalmaya davet ediyoruz

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından resen başlatılan soruşturma için bugün ifade verdi. Özdağ’ı yalnız bırakmayan isimlerden biri de Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün’dü.

Selçuk Özdağ’ın verdiği ifadenin ardından açıklama yapan Ayhan Sefer Üstün, “Söylenen sözlerin tamamen ifade hürriyeti kapsamında olduğu açıktır. Hükümeti ve yargıyı hukuk devleti sınırlarında kalmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Neler yaşandı?

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Yüksek Seçim Kurulu üyeleri ile ilgili sözleri nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan ‘heyet halinde çalışan kamu görevlilerini alenen tehdit’ ve ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçlamalarıyla hakkında başlatılan soruşturma kapsamında yarın saat 14.00’de Ankara Adliyesi’ne giderek Cumhuriyet Savcılığına ifade verdi.

Selçuk Özdağ ne demişti?

Özdağ, Yeniçağ’dan Orhan Uğuroğlu’nun “YSK zamanında seçim için Erdoğan’ın başvurusunu kabul eder mi?” sorusuna şu yanıtı vermişti:

“Gelecek Partisi olarak bu anayasa hükmünü çiğneyen YSK’nın 11 üyesini kamuoyuna afişe ederiz. 81 ile üzerlerinde resimleri ve isimleri bulunan YSK üyelerinin afişlerini üzerlerine, ‘İşte Anayasayı çiğneyenler’ diye kocaman yazı koyar onları afişe ederiz. Gazetelere ve televizyonlara ilanlar veririz. Sokağa çıkamazlar, milletin yüzüne bakamazlar. Dünyayı başlarına yıkar, Anayasayı çiğnetmeyiz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri