Ana SayfaTürkiyeAyhan Sefer Üstün: İktidarın şöyle bir alışkanlığı gelişti. Elinde balyoz, fikrini beğenmediğinin...

Ayhan Sefer Üstün: İktidarın şöyle bir alışkanlığı gelişti. Elinde balyoz, fikrini beğenmediğinin kafasına indiriyor!

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, Habertürk’te Manşet programının konuğu oldu. Canlı yayında sunucu Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtlayan Üstün, çoklu baro meselesinden iktidarın muhalefete olan tutumuna ve koalisyon ortaklarına kadar birçok meseleye ilişkin yorum ve değerlendirmelerde bulundu.

Ayhan Sefer Üstün’ün katıldığı Manşet programından satır başları şöyle:

Bağımsız bir yargı için savunma ayağının da güçlendirilmesini arzu ediyoruz. Avukatlık mesleği güçlendirilmeli, yeni bir avukatlık yasası yapılmalıdır.

İktidarın son yıllarda şöyle bir alışkanlığı gelişti, elinde bir balyoz, fikrini beğenmediğinin kafasına indiriyor. Biz bir tartışma yolu açıldığında çözümün de bulunabileceğine inanıyoruz.

Şu anda AK Parti’nin ittifak ettiği koalisyon ortaklarına bakın. Sağ tarafta Sayın Bahçeli ve ekibi, sol tarafta Perinçek ve Vatan Partisi. Perinçek kendi fikirlerinden vazgeçmiş değil ancak iktidar partisi savunduğu evrensel değerlerden vazgeçti.

Yeniden bir koalisyon kuruldu ve eski sistemin bütün unsurları, 2001’de özgürlük, demokrasi vaat eden bir ekibin eliyle tekrar geri getiriliyor.

Türkiye’nin hukuk devleti çerçevesinde sorunlarını çözmesi lazım. İktidar pandemi sürecini fırsat bilerek Türkiye’yi evrensel değerlerden kopararak, daha kolay yönetebileceği farklı bir noktaya götürmek istiyor.

Ayhan Sefer Üstün’ün konuk olduğu Manşet programının tamamı şuradan izlenebilir:

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri