Ana SayfaTürkiyeAyhan Sefer Üstün: Türkiye hukuk devletinden uzaklaştığı gibi artık bir kanun devleti...

Ayhan Sefer Üstün: Türkiye hukuk devletinden uzaklaştığı gibi artık bir kanun devleti dahi diyemeyeceğimiz noktaya kadar savrulmuş

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, Selçuk Özdağ'a saldıran 5 kişinin tahliye edilmesine ilişkin Halk TV'ye değerlendirmelerde bulundu

Halk Tv’ye değerlendirmelerde bulunan Gelecek Partili Üstün, “Biz Ağır Ceza Mahkemesinde duruşma günü beklerken tahliyesine karar veriliyor. Tuzun koktuğu yerdeyiz” diye konuştu.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ı Ankara’da evinin önünde darp ederek hastanelik eden ve olay sırasında silah çeken 5 kişinin serbest bırakılmasıyla ilgili Halk Tv’ye değerlendirmelerde bulunan Gelecek Partili Ayhan Sefer Üstün, “Tuzun koktuğu noktadayız. Cuma günü insanların karantinadan dolayı evlerine çekildiği ve gecenin çöktüğü bir saatte maalesef böylesi bir karar verilmiş. Türkiye hukuk devletinden uzaklaştığı gibi artık bir kanun devleti dahi diyemeyeceğimiz noktaya kadar savrulmuş” dedi.

Biz duruşma günü beklerken, tahliyesine karar veriliyor

Meltem Cumbul’un moderatörlüğünde ekrana gelen Sıra Bizde programına telefonla bağlanan Gelecek Partili Üstün 5 saldırganın tahliyesine ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu: 

“Maalesef akşam üzeri şok bir haber aldık. Olaydan sonra zaten polise daha detaylı bir inceleme yapılsın diye taleplerimizi iletmiştik. Fakat bu taleplerimiz daha incelenmeden hızlıca bir fezleke hazırlandı bir iki gün içersinde herhangi bir talebimiz incelemeden, fezlekenin üzerine bir iddianame yazarak Adli Ceza Mahkemesi’ne dava açıldı. Bu tehdit ve yaralamadan. Fakat Ağır Ceza Mahkemesi bizim itirazlarımızı da göz önüne alarak; bunun bir adam öldürmeye teşebbüs suçuna girebileceğini ve yine olayda 5 tutuklu 2 tedbirli olmak üzere bırakılan toplam 7 şüpheli olduğunu ve organize bir suç içerisine girme ihtimalinden bahisle Ağır Ceza Mahkemesi’ne dosyayı gönderdi. Yani bir üst mahkeme olduğunu ifade etti.

Biz Ağır Ceza Mahkemesine duruşma günü beklerken daha oraya varmadan dosyaya müdahale edildiği görülüyor. Hem Adli Ceza Mahkemesi’nin görevsizlik kararı kaldırılıyor hem de dosya davası ceza mahkemesine gelmeden ara mahkemede 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde sanıkların tamamının tahliyesine karar veriliyor.

Tuzun koktuğu noktadayız

Tuzun koktuğu noktadayız. Cuma günü artık insanların karantinadan dolayı evlerine çekildiği ve gecenin çöktüğü bir saatte maalesef böylesi bir karar verilmiş. Türkiye hukuk devletinden uzaklaştığı gibi artık bir kanun devleti dahi diyemeyeceğimiz noktaya kadar savrulmuş.

Hukuk mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz

Bu 7 kişi kiralamış oldukları araçlarla, araçların plakalarını sökerek, birbirleriyle anlaşarak, organize olarak bir suç örgütü oluşturmuşlar. Kanun der ki; 3 kişi bir araya gelip, bir suç işlemeye karar vermişlerse bu suç örgütüdür. 7 kişi bir araya gelmiş, her türlü hazırlığı yapmış, her türlü organizesini kurmuş ama bunlara adi suçlu muamelesi yapılmaya çalışılıyor. Selçuk Özdağ’ın başına vurulmuş, 18 dikiş atılmış, kolu kırılmış ama bunlara adli bir olaymış gibi davranmaya çalışılıyor. Tabii ki bu olayın peşini bırakmayacağız. Hukuk mücadelemizi de siyasi mücadelemizde sonuna kadar sürdüreceğiz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri