Ana SayfaTürkiyeAyhan Sefer Üstün'den AYM krizine ilişkin yorum: Süreç devlet krizine doğru sürüklenmektedir

Ayhan Sefer Üstün’den AYM krizine ilişkin yorum: Süreç devlet krizine doğru sürüklenmektedir

Gelecek Partisi Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı Ayhan Sefer Üstün, Tele 1'de İsmail Dükel'in sorularını yanıtladı. Üstün, son günlerde gündemi meşgul eden Anayasa Mahkemesi (AYM) krizine ilişkin önemli açıklamalar yaptı

Tele 1’de İsmail Dükel’in hazırlayıp sunduğu Habere Doğru programının konuğu olan Ayhan Sefer Üstün, son günlerde iktidar ile AYM arasında yaşanan krize ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Krizin bir anayasal kriz olduğunu belirten Üstün, sürecin bir devlet krizine doğru sürüklendiğini söyledi.

Üstün, sürecin kriz çıkarmaya yönelik bir siyaset mühendisliği olduğuna dikkat çekerek krizin bilinçli çıkarıldığına vurgu yaptı.

Strateji CHP ile HDP’yi aynı kulvarda göstermekti

Ayhan Sefer Üstün sözlerini şöyle sürdürdü: “Enis Berberoğlu hakkında karar verildikten sonra avukatları AYM’ye başvurdular. Aslında kararın eli kulağındaydı. O günlerde Meclis Başkanlığı 1-2 ay daha sabretseydi ve bu dosyayı genel kurula sevketmemiş olsaydı -zaten teamüller de böyleydi. Demek ki kulaklarına bir şey fısıldandı. Hem bir HDP milletvekili hem de bir CHP vekilinin dosyası aynı anda genel kurula geldi. Oradaki strateji muhtemelen şuydu CHP ile HDP’yi aynı kulvarda göstermek adına ikisinin de dosyaları aynı anda aynı işlemle genel kurula geldi. Burada bir siyaset mühendisliği yapıldı.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri