Ana SayfaTürkiyeAyhan Sefer Üstün'den Berat Albayrak'a: Uzaydan mı geldin mübarek adam?

Ayhan Sefer Üstün’den Berat Albayrak’a: Uzaydan mı geldin mübarek adam?

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, partisinin Sakarya İl Kongresinde konuştu. Üstün'ün gündeminde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak vardı

Partisinin Sakarya 1. Olağan İl Kongresinde konuşan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, partisinin teşkilat çalışmalarına ve Sakarya’nın sorunlarına değinirken son günlerde çıkışlarıyla gündemi meşgul eden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a da yüklendi.

Katıldığı bir televizyon programında “Dolarla ne işiniz var” sözleriyle adeta infial yaratan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı eleştiren Ayhan Sefer Üstün, şunları kaydetti:

Uzaydan mı geldin mübarek adam?

Doğal gaz keşfinden dolayı son derece memnun olduklarını dile getiren Üstün, Berat Albayrak’ı ‘damat efendi’ olarak nitelerken, “Çıkan bu gazı başarısız bir bakanın, damat efendinin, veliahtın parlatılması için, pr için lütfen kullanmayın. 430 milyar dolar Türkiye’nin borcu var. Bu beceriksiz bakan diyor ki; “bizim dolarla ne işimiz var?” diye konuştu.

Üstün, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türk Lirası’nın 10 kuruş değeri düşmüşse bu gariban halkın sırtına 40 milyar TL borç yükleniyor. Sen nerede yaşıyorsun Allah aşkına ya? Sen nereden geldin? Uzaydan mı geldin mübarek adam? Bunu bilemeyecek kadar cahil misin? Senin ne işin var orada?”

Gelecek Parti Sakarya 1. Olağan Kongresinde Ender Serbes Başkan Seçildi

Fehmi Duman paylaştı: 30 Ağustos 2020 Pazar

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri