Ana SayfaTürkiyeAyhan Sefer Üstün'den Fox TV'ye destek: Cumhurbaşkanı uçağına binme kriterlerini yerine getirenler...

Ayhan Sefer Üstün’den Fox TV’ye destek: Cumhurbaşkanı uçağına binme kriterlerini yerine getirenler ancak özgür olabiliyor

Fox TV’nin karartılmasına bir tepki de Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün’den geldi. “İktidarı özgür basını susturma planlarından vazgeçmeye davet ediyorum” diyen Üstün, basın özgürlüğüne vurgu yaptı.

İşte Ayhan Sefer Üstün’ün o açıklamaları…

İktidar çoktandır bütün dünyanın kabul ettiği hukuk, adalet, demokrasi, insan hakları, basın özgürlüğü gibi evrensel değerlerin içini boşaltıp , gerçek anlamını tahrif ediyor, sonra da sahtesini topluma dayatmaya çalışıyor.

Basın özgürlüğünün sınırları evrensel hukukta ve AYM kararlarında somutlaşmıştır, bellidir.

İktidar evrensel kriterler yerine, İletişim Başkanlığı’nın belirlediği Cumhurbaşkanı’nın uçağına binme kriterlerini basının tümü için çalışma kriteri olarak uygulamak istemektedir. Kendince belirlediği kurallara uymayanlarıda FOX TV örneğinde olduğu gibi haksız ve hukuksuz yere cezalandırmak istemektedir .

En üst seviyeden ceza verilmesi ve yandaş kalemlerin devreye girmesi acaba iktidar FOX TV ve özgür basın için daha ağır sonuçları olacak bir planın peşinde mi sorusunu akıllara getiriyor.

İktidarın seçtiği yol yol değildir. Basını susturarak bir yere varamazsınız . Varacağınız yer oteriterleşmedir.

İktidar kendi güdümünde bir medya düzeni oluşturmak için, çiftçinin, esnafın, kamunun bankalarından verdiği milyonlarca doları heba etmiştir. Milletimizin birikimlerini bir hiç uğruna saçıp savurmuştur. Şimdi de biz bize yeteriz deyip vatandaştan bağış dileniyorlar.

FOX TV’ye verilen ceza haksız ve hukuksuzdur.

İktidarı özgür basını susturma planlarından vazgeçmeye davet ediyorum…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri