Ana SayfaTürkiyeAyhan Sefer Üstün'den Pelikan yorumu: Biz iktidara gelene kadar kendilerini tasfiye etsinler

Ayhan Sefer Üstün’den Pelikan yorumu: Biz iktidara gelene kadar kendilerini tasfiye etsinler

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, Karar TV’de Ahmet Taşgetiren, Elif Çakır ve Yıldıray Oğur’un konuğu oldu. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Üstün, Pelikan’a ilişkin de çarpıcı yorumlarda bulundu.

Geçtiğimiz hafta içinde Selim Temurci’nin Pelikan örgütüyle ilgili sözleri nedeniyle ifadeye çağrılmasına değinen Ayhan Sefer Üstün, AK Parti’de bulunduğu dönem içerisinde de bu yapıya dikkat çektiğini vurgulayarak, Pelikan’a karşı yaptığı uyarının kendisinin AK Parti’den ihraç edilme sebeplerinden birisi olduğunu hatırlattı.

Üstün, şunları söyledi: “Biz şu Pelikancdır, bu Pelikancıdır diyerek özne kullanmıyoruz. Ahmet bey Pelikancıdır, mehmet Bey pelikancıdır, falan demiyoruz ama birisi çıkmış demiş ki; ‘Ben Pelikancı değilim, sen beni ima ediyorsun. Beni ima ederken de topluca ima ediyorsunuz, topluca davrandığınız için siz bir terör örgütüsünüz’ demiş. Biz hava bulutlu demiş, birisi ben ördek değilim diye ortaya atlamış.”

Gerekli yerlere selam çakmak isteyen bir savcı…

Biz bununla ilgili Ümraniye Emniyet Müdürlüğü’nde uzun bir ifade verdi Selim bey, biz de yanındaydık. Savcının tüm bu sorularını orada yanıtladı. Normalde savcının, bir hukukçu olarak yapması gereken şudur: Bir suç unsuru varsa açabilir, suç unsuru yoksa da takipsizlik kararı verir ama takipsizlik kararı vermenin bir bedeli var bugünlerde, veremez. Biraz işi uzatayım, işi biraz büyüteyim, gerekli yerlere selam çakayım diye… Cümlelerin içinde terör kelimesi geçtiğine göre ben bunu terör şubeye göndereyim, bir de onlar baksınlar bakalım diyerek İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne Selim beyi ikinci kez ifadeye çağırdılar.

Biz iktidara gelene kadar kendilerini tasfiye etsinler

Üstün, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz iktidara gelene kadar kendilerini tasfiye etsinler veya bir savcı gelsin bunları tasfiye etsin ya da AK Parti tasfiye etsin. Biz iktidara geldiğimizde bu yapıdan hesap soracağız, bu yapıyı tasfiye edeceğiz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,681TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri