Ana SayfaTürkiyeAyhan Sefer Üstün'den şok eden Sedat Peker çıkışı

Ayhan Sefer Üstün’den şok eden Sedat Peker çıkışı

Ayhan Sefer Üstün, Sedat Peker'in miting yapmak istediğini ve bunun parti MYK'sına taşındığını söyledi

AK Parti’de halen görevde olan bir MYK üyesinin, 2015 yılında gerçekleştirilen 1 Kasım seçimleri öncesi Sedat Peker’in miting düzenleyerek, kendilerine destek vermesi yönünde görüş beyan ettiği ortaya çıktı.

Gelecek Partisi Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı Ayhan Sefer Üstün, konuk olduğu bidebunuizle yayınında Sedat Peker’in iddialarına ilişkin değerlendirmede bulundu. Üstün, 1 Kasım 2015 seçimlerinden önce yapılan bir AK Parti MYK toplantısında ismini vermediği bir genel başkan yardımcısının, “Sedat Peker bizim lehimize illerde miting yapmak istiyor” dediğini ve onaylanması yönünde fikir beyan ettiğini söyledi.

Üstün, önerinin MYK’da kabul görmediğini, bu olayın ardından AK Parti teşkilatlarına ismini vermeden “Sedat Peker ile yan yana görünmeyin, bir araya gelmeyin genelgesi” gönderildiğini söyledi.

Üstün, dönemin başbakanı Ahmet Davutoğlu ve ekibinin tasfiye edilmesinin ardından Sedat Peker’in önünün açıldığını ve 2018 yılında mitingler yaptığını söyledi. Üstün, Peker’in miting yapması için öneri sunan ve şu anda AK Parti’de etkili olan ismi, iddiayı reddetmeleri halinde açıklayacağını söyledi.

Halen MYK’da görev alan isimler kimler?

2015’de AK Parti MYK’sında yer alan ve bugün halen AK Parti’de aktif görev alan isimler şöyle:

Bekir Bozdağ, Ömer Çelik, Abdulhamit Gül, Mevlüt Çavuşoğlu, Mehmet Özhaseki, Çiğdem Karaaslan, Fatma Betül Kaya, Vedat Demiröz, Mehmet Ali Şahin, Mustafa Ataş ve Naci Ağbal.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri