Ana SayfaTürkiyeAyhan Sefer Üstün'ün evine düzenlenen saldırıya Doğan Demir'den sert tepki!

Ayhan Sefer Üstün’ün evine düzenlenen saldırıya Doğan Demir’den sert tepki!

Gelecek Partisi Yerel Yönetimler ve Şehircilikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir, Ayhan Sefer Üstün'ün Adapazarı'ndaki evine yapılan saldırıya sert tepki gösterdi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün’ün Adapazarı’ndaki evine düzenlenen silahlıya saldırıya ilişkin açıklamalarda bulunan Doğan Demir, “Başımıza gelebilecek her şeyi hükümetin, bu devlet yetkililerin hükümlü olduğunu buradan net olarak söylüyorum” dedi.

Gelecek Partisi Yerel Yönetimler ve Şehircilikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir, Parti Yönetim Kurulu Üyesi Nuray Sağıroğlu, Sakarya İl Başkanı Ender Serbes, Kocaeli İl Başkanı Ömer Faruk Başaran ve ilçe başkanlarıyla birlikte saldırıya uğrayan Üstün’ün evine giderek incelemelerde bulunduktan sonra bir açıklama yaptı.

Demir, “Öncelikle yol arkadaşımıza çok geçmiş olsun dileklerimiz iletiyoruz. Uzun yıllar Sakarya’da milletvekilliği yapmış, Sakarya halkına hizmet etmiş bir arkadaşımızın bugün burada evde olmadığı bir süreçte evinin pompalı tüfekle taranmasının manidar olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Dolayısıyla biran önce hükümetin bu failleri çıkarması lazım. Maalesef ülke öyle bir noktaya geldi ki, eşkıya dünyaya hükümdar olmaz dediğimiz gerçekleşti ve eşkıya dünyaya hükümdar olmaya başladı.” dedi.

Can ve mal güvenliğinin olmadığı bir yerde yaşamında olmadığını belirten Demir, “Bu hükümetin 18 yıldır memleketi getirdiği hal burası maalesef. Sonuç olarak burayı görüyoruz. Partiyi kurduğumuz günden bu yana komplolar ile beraber tehditler, şantajlar, devlet içerisinde çalışan arkadaşlarımızın görevinden uzaklaştırılması ve en sonunda genel başkanımızın güneydoğuya yaptığı ziyarette zırhlı aracın verilmemesi… Bunların hepsini üst üste koyduğunuz zaman buradan bir anlam çıkarmamız gerektiğini hepimiz çok net biliyoruz. Biz Gelecek Partisi olarak bu ülkenin geleceği için birlikteliği için mücadele etmeye devam edeceğiz. Ancak faillerin bulunması ve bu failler bulunmazsa yarın olabilecek başımıza gelebilecek her şeyi hükümetin, bu devlet yetkililerin hükümlü olduğunu buradan net olarak söylüyorum.” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri