Ana SayfaTürkiyeAytun Çıray Mansur Yavaş ve Yavuz Ağıralioğlu'na savaş açtı

Aytun Çıray Mansur Yavaş ve Yavuz Ağıralioğlu’na savaş açtı

Millet ittifakında CHP Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı İYİ Parti’de Yavuz Ağıralioğlu’nu hedef alan Aytun Çıray’ın son çıkışı bir bölünmenin de ayak sesleri olabilir.

Son günlerde Mansur Yavaş’ı açıktan hedef alan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, daha önce de Yavuz Ağıralioğlu ile büyük tartışma yaşamıştı. 

İYİ Parti’de Aytun Çıray – Yavuz Ağıralioğlu krizi

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu’nun parti içinde edindiği güçten rahatsız olan Aytun Çıray birkaç ay önce HDP nedeniyle Ağıralioğlu ile karşı karşıya gelmişti.

HDP üzerinden yürüyen bu tartışmada Aytun Çıray’ın Selahattin Demirtaş’ın mesajını paylaşarak “Artık bizi millet yapan unsurlara vicdan kardeşliğini eklemeliyiz” demesi büyük tepkiyle karşılanmıştı.

Yavuz Ağıroğlu doğrudan Aytun Çıray’ı hedef alarak twitter’dan şu mesajı paylaşmıştı:

İmralı’daki bebek katilinin de, PKK’ya terör örgütü diyememiş Demirtaş’ın seçmene koordinat vermesinin de bizde bir karşılığı yoktur.

İğneyi hükûmete, çuvaldızı da kendimize batırıyorum.

Tayyip Erdoğan sana söylüyorum, Aytun Çıray sen anla.

Mansur Yavaş’a da saldırıyor

Aytun Çıray sadece Yavuz Ağıralioğlu’nu değil son günlerde özellikle CHP’nin Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı da hedef alıyor. Aytun Çıray’ın Mansur Yavaş’ı yıpratmak için kullandığı argüman da hayli ilginç. Aytun Çıray’a göre Mansur Yavaş, Ankara Kent Konseyi’nde Atatürk’e hakaret eden isimlere yer veriyor.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray’ın son günlerdeki sert çıkışlarının akla getirdiği soru ise şu: İYİ Parti bölünmeye doğru mu gidiyor?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz