Ana SayfaTürkiyeAzerbaycan’a seyahatte yeni dönem: Sadece kimlikle ziyaret edilebilecek

Azerbaycan’a seyahatte yeni dönem: Sadece kimlikle ziyaret edilebilecek

Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan’a seyahatte vizesiz ve pasaportsuz yeni dönemi açıkladı.

Azerbaycan’a vizesiz ve pasaportsuz seyahat için yeni dönem başladı. Dışişleri Bakanlığı 10 Aralık’ta imzalanan anlaşmaya göre Türk vatandaşlarının Azerbaycan’a kimlikle gidebileceğini duyurdu.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in davetine icabetle 9-10 Aralık’ta Azerbaycan’a resmi bir ziyaret gerçekleştirdiği hatırlatılarak, şöyle denildi:

“BÜYÜK BİR MEMNUNİYET DUYUYORUZ”

“Bu anlamlı ziyaret sırasında halklarımızın daha sıkı biçimde kenetlenmesinin önünü açacak olan iki ülke vatandaşlarının kimlik kartlarıyla karşılıklı ziyaretlerine imkan tanıyan protokolün imzalanmasından büyük bir memnuniyet duyuyoruz.

Azerbaycan’ın Türk vatandaşlarına uyguladığı vizeyi kaldırmasının hemen akabinde, 25 Şubat 2020 tarihinde iki ülke vatandaşlarının vizesiz ikamet süreleri 30 günden 90 güne çıkartılmıştı.

SADECE KİMLİKLE SEYAHAT

Sayın Bakanımızın Azerbaycanlı mevkidaşıyla 10 Aralık tarihinde imzaladığı bu protokol ile de iki ülke vatandaşları sadece kimlik kartı ibraz etmek suretiyle Türkiye ve Azerbaycan’a gidebileceklerdir.

Halklarımız arasındaki teması daha da artıracak olan bu yeni düzenleme aynı zamanda can Azerbaycan ile ilişkilerimizin ulaştığı seviyeyi göstermesi bakımından son derece anlamlıdır.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri