Ana SayfaTürkiyeBu cehalet İstanbul'a biraz fazla sanki

Bu cehalet İstanbul’a biraz fazla sanki

Mülteciler üzerinden hem Davutoğlu’na iftira atan hem de ‘klasik muhafazakar biri değilim’ sözleriyle partinin tabanını aşağılayan DEVA Partisi İstanbul İl Başkanı Erhan Erol’un sözlerinin ardından gözler Ali Babacan’nda.

“Bütün sokaklar Suriyeli dilencilerle kaplandı. Hırsızlık yapmaya da başladılar” sözleriyle Suriyeli mültecileri aşağılayan, hedef gösteren Erhan Erol’un skandalları bitmek bilmiyor.

Erhan Erol Küçükçekmece’deki bir prorgamda kendnii “Klasik muhafazakar yapıdan biri değilim” sözleriyle tanımladı. Belli ki muhafazakarlık utanılacak bir kimlik Erhan Erol için. Muhafazakarlığı aşağılanacak ya da olumsuzluk barındıran bir özellik olarak konumlayan DEVA Partisi İstanbul İl Başkanı için partinin genel başkanı Ali Babacan’ın açıklama yapıp yapmayacağı merak konusu.

Davutoğlu’nu iftiralarla eleştirirken FETÖ’nün, Pelikancıların tezlerine sarılan bir yandan da mülteci düşmanlığı yapan Erhan Erol için DEVA Partisi’nin bir yaptırımda bulunacak mı?

Erhan Erol’un iftirası

Erhan Erol mülteci konusunda Ahmet Davutoğlu’nu işaret ederek “Daha evvel ‘Cuma namazını Şam’da Emevi Cami’nde kılacağız.’ dedi, başımıza öyle işler açtı ki. Bu memleketteki 6 milyon sığınmacının sorumlusu odur. Sanki memlekette cami yok Şam’da cumaya gideceğiz, bir derdimiz oydu. Şimdi de bağırıyor, sanki sözün değeri ve önemi bağırınca artacak.” şeklinde konuştu.

Erhan Erol’un sözleri sosyal medyada tepkiylı karşılandı. Çünkü tarihin hiçbir anında Ahmet Davutoğlu’nun Emevi Camii’nde namaz kılmak gibi bir söylemi olmadı. Bu sözün sahibi bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri