Ana SayfaTürkiyeBabacan: Ekonominin kontrolünü kaybettiler

Babacan: Ekonominin kontrolünü kaybettiler

DEVA Partisi lideri Babacan, yüksek kira fiyatlarından dert yanan vatandaşlara, “Bu yılki kira artışı daha önce hiç olmamıştı, bu kadar olmamıştı. Fiyatlar aldı başını gidiyor. Çocuğu üniversiteyi kazanıp da okula gönderemeyen çok aile var. Hükümet ekonominin kontrolünü elinden kaçırdı. Biz onun için yola çıktık. İyi bir alternatif hazırlamamız, şimdiden çalışmamız gerekiyor” sözleriyle karşılık verdi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İstanbul Eyüpsultan’da vatandaşlarla bir araya geldi. sokakta Babacan, yüksek kira fiyatlarından yakınan vatandaşlara, “Anne baba çocuğunu okumaya gönderiyor. Emekli nasıl ödeyecek kirasını? Bu yılki kira artışı daha önce hiç olmamıştı, bu kadar olmamıştı. Fiyatlar aldı başını gidiyor. Hükümet ekonominin kontrolünü elinden kaçırdı” dedi.

Babacan ile bir vatandaş arasında geçen diyalog şöyle:

Vatandaş: Anne baba çocuğunu okumaya gönderiyor. Emekli nasıl ödeyecek kirasını?

Babacan: Kiralar çok arttı. Bu yılki kira artışı daha önce hiç olmamıştı, bu kadar olmamıştı. Öğrencilerin en önemli ihtiyacı gıda. İki; kira. Fiyatlar aldı başını gidiyor. (Çocuğu) Üniversiteyi kazanıp da gönderemeyen çok aile var.

Vatandaş: ‘Çocuğunuz üniversiteye gitmesin’ diyorlar. Cahil mi kalacak?

Babacan: Çocuklar iyi üniversiteleri kazanıyor ama aileler kaydettiremiyorlar. Çok yazık.

“KADIN ÇOCUĞUNU OKUTAMIYOR”

Vatandaş: Kadın çocuğunu okutamıyor.

Babacan: Hükümet ekonominin kontrolünü elinden kaçırdı. Biz onun için yola çıktık. İyi bir alternatif hazırlamamız, şimdiden çalışmamız gerekiyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri