Ana SayfaTürkiyeBabacan Erdoğan'ı yumuşak karnından vurdu

Babacan Erdoğan’ı yumuşak karnından vurdu

Artık kalıcı sorunlara geçici çözümler bile üretmekten aciz olan AK Parti’ye bir eleştiri de Ali Babacan’dan geldi. İsraf ve usulsüzlükler üzerinden AK Parti’yi eleştiren Babacan, “Fahiş maliyetlerle kim mücadele edecek” dedi.

Ankara’da pazarcı esnafıyla bir araya gelen DEVA Partisi lideri Babacan, hükümetin ‘fahiş fiyatlarla mücadele’ yöntemini eleştirdi: Hükümet ‘Fahiş etiketlerle mücadele edeceğiz’ diyor. Peki fahiş maliyetlerle kim mücadele edecek?

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara Polatlı’da gittiği pazarda pazarcı esnafıyla konuştu. Babacan, yaş sebze ve meyvedeki KDV oranının artmasından şikayet eden esnafa “KDV’yi yüzde 1’e indirmiştik” dedi.

Esnaf bunun üzerine “Pazarcılar 10 milyarlık ürün alırsa 800 milyon lira KDV ödüyor. Biz bunu ürüne yansıtıyoruz. Bu da vatandaşın cebine yansıyor. Fiyat artışına sebep oluyor” ifadelerini kullandı.

‘FAHİŞ MALİYETLERLE KİM MÜCADELE EDECEK?

“Hükümet fahiş etiketlerle mücadele edeceğiz diyor. Peki fahiş maliyetlerle kim mücadele edecek?” diye soran Babacan’a esnaf, “Üretici yok oluyor. Gitgide maliyetler yükseliyor. Hiç kimse maliyetleri anlatmıyor” diye karşılık verdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri