Ana SayfaTürkiyeBabacan: İtibardan tasarruf olur tedbirden olmaz

Babacan: İtibardan tasarruf olur tedbirden olmaz

Günlerdir süren yangınlarda yetersiz kalan uçaklar tartışma konusu olurken Ali Babacan Erdoğan'a "İtibardan tasarruf olur tedbirden olmaz" sözleriyle seslendi.

Günlerdir süren yangınlarda yetersiz kalan uçaklar tartışma konusu olurken Ali Babacan Erdoğan’a “İtibardan tasarruf olur tedbirden olmaz” sözleriyle seslendi.

“Sürekli olarak millilikten, yerlilikten bahseden hükümete soruyorum nerede milli uçağımız, yerli helikopterimiz” sözleriyle iktidara tepki gösteren DEVA Partisi lideri Babacan, ”İki lafın başı ‘İtibardan tasarruf olmaz’ deyip de tedbirden tasarruf eden bir yönetimle Türkiye idare ediliyorsa bu kabul edilebilir bir şey değil. İtibardan tasarruf olur ama tedbirden tasarruf olmaz. Önce tedbirinizi alacaksınız” dedi.

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Manavgat’ta yangın bölgesine gelerek Büyükşehir Belediyesi ve Manavgat Belediyesi ilgili birimleriyle yangında büyük zarar gören Kalemler Mahallesi’ni ziyaret etti.

Manavgat, Antalya ve diğer illerde yaşanan yangın felaketleri nedeniyle ‘geçmiş olsun’ dileğinde bulunan Babacan, hayatlarını kaybeden 7 kişiye de Allah’tan rahmet diledi.

Kötü yönetimin sonucu

Babacan, Manavgat Yangın Dayanışma Merkezi’nde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Şu anda ‘uçak yok, eski teknoloji, kiralama’ bunları duyunca vatandaş olarak çok üzülüyorum. Bu gördüğümüz tablo maalesef kötü yönetimin bir sonucu. Yangın küçükken az sayıda uçak ve helikopterle söndürmek mümkünken büyüyünce söndürmek çok daha zor hale geliyor. Bu ülkenin kaynağı var. Önemli olan kaynakları doğru harcamaktır. Tedbir konusunda hata etmemektir. Tabii ki kaza olabilir, kasıt olursa devlet tabii ki gereğini yapar. Ama tedbir bir devletin en önemli görevidir.

Tedbirden tasarruf olmaz

“Sürekli olarak millilikten, yerlilikten bahseden bugünkü hükûmete soruyorum: Hani bizim millî uçağımız? Hani bizim yerli helikopterimiz? Hani bizim yangın söndürme kapasitemiz nerede? İki lafın başı ‘İtibardan tasarruf olmaz’ deyip de tedbirden tasarruf eden bir yönetimle Türkiye idare ediliyorsa bu kabul edilebilir bir şey değil. İtibardan tasarruf olur ama tedbirden tasarruf olmaz. Önce tedbirinizi alacaksınız.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri