Ana SayfaTürkiyeBabacan'dan 'aşı' çıkışı: Vakaları gizleyen hükümetin önerdiği aşıya güvenmekte zorluk çekerim

Babacan’dan ‘aşı’ çıkışı: Vakaları gizleyen hükümetin önerdiği aşıya güvenmekte zorluk çekerim

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ruşen Çakır'ın sorularını yanıtladı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Medyascope TV’de Ruşen Çakır’ın sorularını yanıtladı. Aşı tartışmalarına da değinen DEVA Partisi lideri, “Tabipler Birliği veya Eczacılar Birliği, bağımsız ve tarafsız şekilde çıkıp derlerse ki; bu aşı güvenilirdir, tavsiye ediyoruz. Ben o zaman inanırım” dedi.

Ali Babacan’ın açıklamaları şöyle:

Aşıyla ilgili tavsiyenin hükümetten değil; bağımsız, tarafsız, güvenilir meslek örgütlerinden gelmesi lazım. Eğer meslek örgütleri, yani konunun tam uzmanları, örneğin Tabipler Birliği veya Eczacılar Birliği, bağımsız ve tarafsız şekilde çıkıp derlerse ki bu aşı güvenilirdir ve biz bunu halkımıza tavsiye ediyoruz, ben o zaman inanırım. Ama bugünkü hükümet artık sağlık konusunda da güvenirliğini yitirmiştir.

Çünkü rakamlar konusunda gerçeği halkından saklayan bir hükümetin yaptığı aşı tavsiyesine ben şahsen güvenmekte zorluk çekiyorum. Hatta bu vaka sayısıyla ilgili biliyorsunuz bir Bilim Kurulu üyesi çıktı, vakaları biz de bilmiyorduk, 30 bin küsur açıklanınca biz de öğrendik, dedi. Düşünebiliyor musunuz, gerçekleri Bilim Kurulu’ndan dahi saklayan bir yaklaşım var burada.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri