Ana SayfaTürkiyeBabacan'dan Bahçeli'ye sert cevap: Sen önce 20 banka iflas ederken ne yaptın...

Babacan’dan Bahçeli’ye sert cevap: Sen önce 20 banka iflas ederken ne yaptın onu anlat

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, DEVA ve Gelecek Partisi için “FETÖ organizasyonu” diyen MHP lideri Bahçeli’ye çok sert cevap verdi.

MHP lideri Bahçeli’ye “Dejavu yaşıyor. Anasol-M döneminde 20 banka iflas ederken ne yaptı? Öne onu anlatsın. Şimdi ne yapıyor merak ediyorum? Onu anlatsın” diyerek karşılık verdi.

Babacan: Laf üretiyorlar, iş üretsinler

“Laf üretiyorlar, iş üretsinler. Üçlü koalisyon dönemlerinde ne yapmışlar. Ona baksınlar, hatırlasınlar. O günler dejavu olarak akıllarına geliyordur. Bütün sistem yerle bir olurken, 20 banka iflas ederken, Türkiye fakirleşirken iktidar ortağıydılar. Türkiye’yi sıkıntılı durumdan çıkarmak için ne yapıyorlar, onları anlatsınlar.” 

Ona çamur at, buna çamur at… Oturduğun yerden çok kolay

Şu anda iktidar güçleri ellerinde. Ülkeye hangi faydası dokunuyor, bu ülke ayağa kalksın, krizi çabuk atlatması için ne üretiyorlar? Ben bunu çok merak ediyorum. Bunu anlatsınlar. Yoksa ona çamur at, buna çamur at, iftira at… Oturduğun yerden çok kolay işler.”

“Siyasette laf üretmek en kolay iştir” diyen Babacan, “Biz alın teri döküyoruz, emek harcıyoruz. Sürekli Türkiye’nin geleceğini düşünüyoruz. Bakanlığım döneminde de çok çalıştım az konuştum. Biz laf üretmek için siyaset yapmıyoruz ki!” tepkisini gösterdi.

Ne olmuştu?

Star TV’den Nazlı Çelik’e açıklama yapan Devlet Bahçeli, “Yoksa bu kadar tesadüf etmez. ‘İyi’ olacak, ‘gelecek’ olacak, ‘deva’ olacak. Ama Meclis’te özellikle Cumhur İttifakı’nın ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin 2023 yılındaki yapısına karşı güçlü bir muhalefet unsuru oluşturmak maksadıyla düşünülmüş bir şeydir. FETÖ projesidir, Pensilvanya kaynaklıdır” demişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,705TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri