Ana SayfaTürkiyeKıyamet koptu! Babacan'dan çok sert Perinçek tepkisi

Kıyamet koptu! Babacan’dan çok sert Perinçek tepkisi

Deva Partisi lideri Ali Babacan'ın hedefinde bu kez AK Parti'nin küçük ortağı Doğu Perinçek vardı.

Deva Partisi lideri Ali Babacan’ın hedefinde bu kez AK Parti’nin küçük ortağı Doğu Perinçek vardı.

Demokrasi ve Atılım Partisi Seyhan 1. Olağan Kongresi’nde açıklamalarda bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, hükümete sert eleştirilerde bulundu.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, DEVA Partisi Seyhan 1. Olağan Kongresi’nde konuştu. 

Babacan’dan AK Parti’ye çok sert Perinçek tepkisi: Kılavuzu karga olanın, artık… 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kürsüden tavsiyede bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, “Artık Merkez Bankası’na TÜİK’e, yargıya karışmayacağım deyip hatasını kabul etsin ve ‘özür diliyorum’ desin. İnanın ki ülke bir rahatlar.” dedi.

TBMM Başkanı’nın görevinin Meclis’in onurunu korumak olduğunu ifade eden Ali Babacan, “Meclis Başkanı, kalkmış Cumhurbaşkanı’na ‘Anayasa’yı az çiğnedin, biraz daha çiğne’ diye akıl veriyor. Başkası adına utanıyoruz” dedi. 

Ali Babacan’ın konuşmasından bazı kısımlar şöyle:

Klavuzu karga olanın benzetmesi

Gazeteciler, siyasetçiler sokak ortasında şiddet görüyor. Çeteyle, mafyayla iş tutan bir çalışma içine girdiyseniz, bunu yapan ortaklarınız varsa tek bir kelime edemezsiniz. Yanlış ortak seçtiniz. Ne diyor üçüncü ortak Sayın Perinçek? ‘Rotayı ben çiziyorum’ diyor. Ne demişler? Kılavuzu karga olanın…

Erdoğan’a tavsiyeler

Kurun ve faizlerin düşmesini istiyor mu? Basit bir tavsiye. Çıksın desin ki ‘Ben alanım ekonomi diyordum ama galiba yanlış yaptım. Bu yüzden de ülke zarar etti. Artık Merkez Bankası’na TÜİK’e, yargıya karışmayacağım deyip hatasını kabul etsin ve ‘özür diliyorum’ desin. İnanın ki ülke bir rahatlar. Günümüzde tarım alanında genetik araştırmalar gelişiyor. Patent çalışmaları var. Organik tarım çok önemli. Türkiye rahatlıkla bir organik tarım merkezi haline gelebilir. Bunun için iyi bir uygulama lazım.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,705TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri