Ana SayfaTürkiyeBabacan'dan Varlık Fonu çıkışı: Adına varlık fonu deyip, memleketi borçlandırdılar. Bu fonu...

Babacan’dan Varlık Fonu çıkışı: Adına varlık fonu deyip, memleketi borçlandırdılar. Bu fonu kapatacağız

Partisinin Bitlis Kongresi'nde konuşan DEVA lideri, önemli mesajlar verdi

Partisinin il kongresi için geldiği Bitlis’te partililere seslenen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ekonomiye ilişkin önemli mesajlar verdi.

Varlık Fonu’nu eleştiren Babacan, “Dört yıl önce en önemli özelliği; ihale mevzuatının tamamen dışında olması olan bir Varlık Fonu kurdular. Ben yıllarca karşı koydum. Bu fon bugün tam 64 Milyar TL borca batmış. Adına varlık fonu deyip, memleketi borçlandırdılar. Bu fonu kapatacağız” diye konuştu. 

Bahçeli’ye TTB eleştirisi

Babacan, Türk Tabipler Birliği’ni hedef alan iktidarı sert sözlerle eleştirdi, “Hükümet artık hiçbir şeyi yönetemiyor. Pandemiyi de yönetemedi. Doktorlarla, TTB’yle mücadele etmeye giriştiler. Beğenmedikleri hangi fikirle karşılaşsalar başlıyorlar hain demeye. Şu anki hükümete kalırsa ülkenin yarısı hain damgası yemek üzere” dedi.

Batman da salgından en çok etkilenen şehirlerimizden biri. Hükümetin artık herhangi bir şeyi yönetebildiğini söylemek imkansız. Pandemiyi de yönetemiyorlar. Türk Tabipleri Birliği aylarca “sayılar yanlış, bunları beşle çarpın, onla çarpın” diye feryat ediyordu. Ama hükûmet hastalıkla mücadele yerine hakikati söyleyen doktorlarla mücadele etmeye girişti. Küçük ortak hemen TTB’yi ihanetle suçladı. Zaten beğenmedikleri hangi fikirle karşılaşsalar başlıyorlar ‘hain‘ demeye. Saymaya bir başlasak onlara göre ülkenin yarısı hain. Bugün ülkede düşünce özgürlüğü kalmadı. Fikrini söyleyen tutuklanıyor. Ülkeyi korkuyla yönetmeye çalışıyorlar. Hükümetin işine gelmeyen bir haber yapan gazeteciler ya tutuklanıyor ya işsiz bırakılıyor.


Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri