Ana SayfaTürkiyeBabacan'ın partisi, Karar'ın tereddüdü

Babacan’ın partisi, Karar’ın tereddüdü

Ak Parti’den ayrılan Ali Babacan ile Cumhurbaşkanlığından ayrıldıktan sonra ‘partisi’ne dönmeyen Abdullah Gül’ün yeni partiyi ne zaman kuracakları, bu partiye Ahmet Davutoğlu’nun katılıp katılmayacağı merak ediliyor.

Böyle bir partinin iş görüp görmeyeceği, sadra şifa olup olmayacağı da…

Bu mevzular siyasetin tatile gireceği yaz aylarının en önemli gündem maddeleri olacak anlaşılan…

Yeni siyasi girişimin sözcülüğünü yaptığı varsayılan Karar gazetesi ise son aylarda cürmünden fazla ses getiren yayınlarıyla dikkat çekiyor. ‘Yandaş’ medyanın en fazla tepkisine neden olan, SETA adlı bir acayip kuruluşun raporlarında adı çokça zikredilen gazetenin Gül, Davutoğlu, Babacan üçlüsünün hareketine verdiği destek ve bu üçlü ile irtibatı dikkatle takip ediliyor hiç şüphesiz.

Ancak Karar’ın tavrında/yayınlarında bir tuhaflık da dikkat çekiyor. Gazete yorumlarında ve haberlerinde bu üçlüye oldukça mesafeli bir görüntü verme havası da yaymaya çalışıyor. Gazetenin genel yayın yönetmeni İbrahim Kiras’ın bugünkü yazısında geçen “Yeni parti kurma hazırlığı içinde oldukları söylenen” ifadesi bu havanın, bu tuhaflığın göstergesi…

Karar gazetesi yönetici ve yazarları acaba gerçekten Babacan ve diğerlerinin bir parti kurmak için yola çıktıklarının farkında değil mi? Yoksa bildiklerini şimdilik milletten saklama derdindeler mi? Ya da acaba bu siyasi hareketin başarı şansını öngörememenin verdiği bir çekingenlik mi söz konusu?

Millet Babacan’ın ne yapacağını merak ediyor; millet Karar’ın kararını da merak ediyor! Ne demek yani “parti kurma hazırlığı içinde oldukları söylenen”?

Karar, bunun bilgisine sahip değil mi yani? Neyin tereddüdünü yaşıyorsunuz?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,690TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz