Ana SayfaTürkiyeCHP'nin dikteci jakoben genleri Suriyeli mülteciler üzerinden kendini üretmeye devam ediyor! Bahadır...

CHP’nin dikteci jakoben genleri Suriyeli mülteciler üzerinden kendini üretmeye devam ediyor! Bahadır Kurbanoğlu’ndan Fikri Sağlar’a ‘mültecilik’ dersi

CHP'li Fikri Sağlar'ın Suriyeliler hakkında paylaştığı mesajlar tepki çekti. Suriyelilere "evine dön" diyen Fikri Sağlar'a Bahadır Kurbanoğlu'nun yanıtı ders niteliğindeydi.

CHP’li Fikri Sağlar’ın Suriyeliler hakkında paylaştığı mesajlar tepki çekti. Suriyelilere “evine dön” diyen Fikri Sağlar’a Bahadır Kurbanoğlu’nun yanıtı ders niteliğindeydi.

Fikri Sağlar, dikte edici, jakoben bir üslupla twitter hasabından “Suriyeli arkadaşım! Buradaki masrafını cebinden Erdoğan değil, alınteriyle ödediği vergilerle Türk Milleti ödedi. Bu bir. Türkiye Erdoğan’ın değil, Türk Milleti’nindir. Ülkende savaş vardı, Türk Milleti seni misafir etti. Şimdi savaş bitti. Yani misafirlik de bitti. Bu da iki” mesajını paylaştı.

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu üyesi Bahadır Kurbanoğlu’nun Fikri Sağlak’a verdiği karşılık, sadece Türkiye’deki Suriyeli mülteciler için değil dünyadaki mülteci nefretini pompalayan politikacılar için de cevap niteliğindeydi.

Bahadır Kurbanoğlu’nun Fikri Sağlar’a Suriyeli mülteciler cevabı

Sanki pikniğe gelmişler de geri dönmüyorlar! Sanki beyefendinin bahçesinde daimi konuk olmuşlar! Sanki fahiş fiyatlı kiralık evlerde kalmamışlar! Sanki ucuz iş gücü olarak kullanılmamışlar! Sanki AB ve duyarlı halkın kendi cebinden gönüllü desteklerden başka bir yardım almışlar…

Sanki bu tvitte olduğu gibi faşizan, haksız ve hadsiz şekilde hiç aşağılanmamişlar! Sanki iktidar tarafından da günah keçisi ilan edilmemişler! Sanki algı operasyonlarıyla, yalanlarla hedef kılınmamışlar! Sanki bir “BİZ” var da, o “biz” ve mülteciler iki ayrı topluluk!
Sanki işadamları bu ülkeye milyarlarca dolar gelir getirip istihdam sağlamamışlar! Sanki ürünü kalkmayan çiftçilere işçi olmamışlar! Sanki zenaatçılar ürün kalitesi ve ara eleman eksiğini doldurmamışlar!

Sanki pastayı büyütüp pastadaki dilimleri de genişletmemişler!
Doğru entegrasyon politikası, farklı ülkelerin de tecrübeleriyle, mülteci akını avantaja dönüşebilir. Ama önce bugüne dek sağladığı avantajlar konusunu bilip nankörlük etmemek lazım Yani sadece onlar bu ülkeye değil, bu millet de onlara nankörlük etmemeli. Hep birlikte Allah’tan korkmalıyız.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri