Ana SayfaTürkiyeBahadır Kurbanoğlu yazdı: DEDAŞ ile ilgili iddialar cevap bekliyor

Bahadır Kurbanoğlu yazdı: DEDAŞ ile ilgili iddialar cevap bekliyor

Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi ve Ankara Ekspersi adlı internet sitesinin yazarı Bahadır Kurbanoğlu bir yazı kaleme alarak “Dicle Elektrik Dağıtım (DEDAŞ)’a, gizli bir kararname ile ‘destek verildiği”ne ilişkin iddiaları köşesine taşıdı.

“Hem halkımız, hem tarımımız, hem de enerji politikalarımız bir avuç suiistimalcinin çıkarlarına kurban edilmeden, tüm ülkeye ve halkımıza katkı sağlayacak yapısal dönüşümlerle rehabilitasyon yolları izlenmelidir. Devlet ve hükümet bu konuya ivedilikle al atmalı, ehliyet ve liyakat sahibi uzman kadrolar eşliğinde hazırlanacak ve uygulamaya konacak bir planlamayı daha geç olmadan yapmalıdır.” ifadelerini kullandığı yazısında çarpıcı sorular da sordu.

Kurbanoğlu, bazı iddiaları da gündeme taşıyarak aydınlatılmasını istedi.

“Yine son dönemdeki gelişmelerden biri, DEDAŞ’ta 6 yıl Endeks Okuma Görevlisi olarak çalışan Ebubekir Özgür’ün, şirketin halkı dolandırdığını belirterek Urfa Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunup ardından iddia ettiği usulsüzlükleri basınla paylaşması oldu. İddiasına göre, DEDAŞ Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) yasasına uymayarak; Özgür; Diyarbakır, Mardin, Siirt, Şırnak, Batman ve Urfa’da bir yılda 2 milyon 300 faturayla oynandığını ve 100 milyon TL haksız kazanç elde edildiğini de iddia etti. Özgür’ün, DEDAŞ’ın sadece Urfa’da son 3 yıl içinde 70 milyon TL haksız kazanç elde ettiğini elindeki evraklarla belgelediği usulsüzlükler şunlar:”

Faturalara ekleme yapılması

Hayali faturalar

Kaçak bedeline 2 kat fazla ücret yansıtılması

6 ilde 100 milyon TL haksız kazanç

Bahadır Kurbanoğlu’nun ankaraekspresi.com’da köşesine taşıdığı yazının tamamına şuradan ulaşılabilir:

https://ankaraekspresi.com/makale-deda-ile-ilgili-iddialar-cevap-bekliyor-642#.XxhLBigGRFk.twitter

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri