Ana SayfaTürkiyeBahçeli çabuk iyileşti: Kılıçdaroğlu yargılansın

Bahçeli çabuk iyileşti: Kılıçdaroğlu yargılansın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘nun dokunulmazlığının kaldırılması için harekete geçilmesini belirtti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklaması şöyle:

“CHP’nin milli meselelere sırtını dönerek PKK’dan medet umar hale gelmesi skandal ötesi bir sapma halinin tezahürüdür. Milliyetçi Hareket Partisi hiçbir şart altında bu zillete ve ülkemize hezimet vaat eden teşebbüs ve girişimlere sessiz ve seyirci kalmayacaktır. Özellikle CHP Genel Başkanı için dokunulmazlığın kaldırılması ve mahkeme yolu ardına kadar aralanmış ve açılmıştır.”

Özgür Özel’den cevap geldi

CHP Grup Başkanvekili Bahçeli’nin açıklamaları üzerine konuştu.

Özgür Özel cümleler şu şekilde:

“Devlet Bahçeli’nin sağlık durumuyla ilgili, ciddi endişeler olmuştu. Sayın Genel başkanımız Bahçeli’ye sağlığına kavuşup görevinin başına dönmesini temenni etmiş ve Bahçeli ile yakından ilgilenmiştir. Hiçbir CHP’li Bahçeli’nin sağlık durumunun kötüleşmesini istemez. Anca MHP’de iç hesapların olduğu malumdur. Bugün yazılan metin, sayın Bahçeli ‘gündeme hakimdir’ mesajını verip parti içine yönelik etkili bir mesaj verme kaygısından öte değildir. CHP olarak bunu siyasi nezaketsizlik olarak görüyoruz. İmralı’dan mektup alıp okutanları incelemelerini tavsiye ederiz. İttifakımız devam edecektir. Tükenmekte olan bir siyasi hareketin hezeyanlarını üzülerek tarih önünde not ederiz.”

MHP’nin 2. isminden sert çıkış

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Milletvekillerinin yasama dokunulmazlığının arkasına saklandığı kanaatinin oluşmaması ve hukukun üstünlüğü ilkesinin ruhuna uygun tavır alınması bakımından MHP, komisyonda dokunulmazlıkların kaldırılması yönünde oy kullanacak ve konunun genel kurula gelmesini isteyecektir” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, bazı milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına dair Cumhurbaşkanlığı Hükümet Tezkereleri’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ulaştığını hatırlattı. Yalçın, söz konusu tezkerelerin öncelikle TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonları’nın oluşturacağı Karma Komisyonu’nda görüşüleceğini belirtti. MHP’li Yalçın, açıklamasında şunları kaydetti: 

“Genel Kurul gündemine gelip gelmeyecekleri karara bağlanacaktır. Milletvekillerinin yasama dokunulmazlığının arkasına saklandığı kanaatinin oluşmaması ve hukukun üstünlüğü ilkesinin ruhuna uygun tavır alınması bakımından MHP, komisyonda dokunulmazlıkların kaldırılması yönünde oy kullanacak ve konunun genel kurula gelmesini isteyecektir. Bu konuda daima şeffaf ve yapıcı bir tutum sergileyen MHP, çoğunluğu terör suçlarından ötürü düzenlenen fezlekelerin bir an önce bağımsız yargıya intikali ve suçlulardan hukuk önünde hesap sorulabilmesi için üzerine düşeni bu defa da büyük bir hassasiyetle yapacaktır. Ayrıca TBMM’nin yürütme karşısında etkinliğinin azaldığı iddialarının gündemde tutulmaya çalışıldığı bir atmosferde, yasama erkinin müessiriyetinin gösterilmesi ve yargı erkinin bağımsızlığına katkıda bulunulması önem taşımaktadır.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz