Ana SayfaTürkiyeBahçeli-Erdoğan buluşmasını gölgede bıraktı! Davutoğlu-Akşener görüşmesi siyasi kulisleri hareketlendirdi

Bahçeli-Erdoğan buluşmasını gölgede bıraktı! Davutoğlu-Akşener görüşmesi siyasi kulisleri hareketlendirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ortağı Devlet Bahçeli’yi ziyaret ettiği günün akşamında kritik bir başka ziyaret daha vardı. Meral Akşener, Ankara’da Ahmet Davutoğlu’nu konutunda ziyaret etti. Meral Akşener’in Ahmet Davutoğlu ziyareti siyasi kulisleri de hareketlendirdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu ziyaret etti. Ziyaret, kulislerde “Millet İttifakı genişliyor mu” sorusunu gündeme getirdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, önceki gün yaptığı “altı siyasi parti olabilir gibi bir durum var” açıklamasının ardından Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu ziyaret etti. Ziyaret, kulislerde “Millet İttifakı genişliyor mu” sorusunu gündeme getirdi. İttifak cephesi bu soruya “Neden olmasın” yanıtını veriyor. Ancak “Gelecek ve DEVA partilerinin Millet İttifakı’nda yer almaları için henüz erken” deniyor.

Millet İttifakı cephesi, 2023 seçimlerinin “muhalefet için önceki seçimlerden daha önemli olduğunu” vurguluyor. Döviz kurlarındaki artış ve dalgalanma ile birlikte yüksek enflasyonun “AKP’nin oylarında erimeye yol açtığı” değerlendirilirken, ittifak cephesinde DP ve SP’nin bir önceki seçimlerde CHP ve İYİ Parti listelerinden seçimlere girdiğine atıfta bulunuyor. Ancak 2023’te hem DP’nin hem de SP’nin bu kez “kendi parti adı ve amblemiyle birlikte, ittifak bileşenleri içinde seçimlere gidebileceği” belirtilirken, bu ittifaka, “Gelecek ve DEVA partilerinin dahil olabileceği” de konuşuluyor. Bir yanda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun diğer yanda da İYİ Parti lideri Akşener’in Gelecek ve DEVA için “gerekli zemini oluşturmak amacıyla harekete geçtiği” ifade ediliyor.

Kulislerde, Gelecek ile DEVA’nın “Millet İttifakı içinde yer almaya sıcak baktığı” konuşulurken her iki partinin önceliklerinin kendi adı ve amblemiyle oy pusulasında olmaktan yana.

 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,692TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri