Ana SayfaTürkiyeBahçeli Erdoğan'ı başbakan yapmak istiyor

Bahçeli Erdoğan’ı başbakan yapmak istiyor

Taha Akyol'a göre Devlet Bahçeli, Erdoğan'ı başbakan yapmak istiyor. Taha Akyol Bahçeli yorumuyla gündem oldu: Erdoğan'ı başbakan yapmak istiyor.

Karar TV’de Taha Akyol ile Mustafa Karaalioğlu’un sunumuyla ekrana gelen Ortak Akıl programında yine ses getirin yorumlar vardı. Taha Akyol’a göre Devlet Bahçeli, Erdoğan’ı başbakan yapmak istiyor.

Taha Akyol ve Mustafa Karaalioğlu, günün en çok konuşulan konularını KARAR TV’de yayınlanan Ortak Akıl programında ele aldı.

KARAR TV, gündemin nabzını tutmaya devam ediyor. Taha Akyol ve Mustafa Karaalioğlu, Ortak Akıl’da gündemin öne çıkan başlıklarını masaya yatırdı.

Taha Akyol ve Mustafa Karaalioğlu Türkiye ekonomik krizini ve Türkiye’nin ekonomik gidişatını konuştu. Akyol konuya ilişkin geçmişe atıfta bulundu:

“Bu iktidar, 2. Dünya Savaşı’nda bunlar bize karne ile ekmek yedirdiler demişti. O zaman 20 milyon nüfuslu Türkiye’de 1 milyon genç emek, tarladan, tezgahtan çekilerek askere alınmıştı”

Ekonominin kötü gidişatı hakkında Karaalioğlu, çek yasası örneği üzerinden şu ifadeleri kullandı:

“Gerçeği kabul etmek bütün mesele. Çek yasası çıkarıldı. 1 ay boyunca senedini ödeyemeyenin senedine işlem yapılmayacak. Fakat nasıl yaptılar? Liyakat, tecrübe o kadar dışlanmış ki sistemden

Karaalioğlu Cumhurbaşkanı’nın ‘Faiz sebeptir, enflasyon sonuçtur’ ifadesine, “Cumhurbaşkanı gerçekten enflasyonun sebebi olarak faizi görüyorsa, faizi hemen indirebilirdi. Faiz konusunda kamuoyuna verdiği duygunun aksine güçlü bir şey taşımıyor” sözleriyle tepki gösterdi.

Tam kapanmanın ardından bazı market ürünlerine gelen satış yasağını Karaalioğlu sert sözlerle eleştirdi. Nerden geliyor bu aklınıza diyerek sitemini belirten Karaalioğlu şöyle konuştu:

“Zaten antipatiksin, yaptığın her şey milletin gözüne batıyor. Buna ne gerek var? ‘İnsanların hayatını biraz daraltıyım, nefeslerini biraz daha alınamaz hale getireyim’in anlamı nedir?”

Taha Akyol: Sayın Erdoğan’ın ‘Ey Obama’ çıkışlarını hepimiz hatırlıyoruz. Biden karşısında neden öyle değil? Bunun sebebi, izlenen politikaların Türkiye’yi zayıf hale getirmiş olması

Taha Akyol: ‘Bir musibet bin nasihatten iyidir’ diye bir atasözü var. Karşı karşıya olduğumuz musibetten bir fayda çıkaracaksak denetim ve denge ne kadar önemli onu görmemiz lazım. Denetimsiz ve dengesiz siyasi güç ülkeleri krizlere sürüklüyor.

Erdoğan’ı başbakan yapmak istiyor

Mustafa Karaalioğlu: Sıradan insanların başkalarının mutsuzluğundan mutlu olmaları, buna rağmen iktidarı eleştirmemeleri kabul edilebilir değil. Gerçekten tek bir çıkış var. Herkes aynı anda görebilecek ve herkesin eşit erişim hakkı olacak

Taha Akyol: Devlet Bahçeli Erdoğan’ı Başbakan yapmak istiyor. Cumhurbaşkanı’na öyle yetkiler veriyor ki. Bugünkü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi konusunda Bahçeli’nin teklifinde ‘kurumsallaşmış başkanlık sistemi’ diyor. İki tane Cumhurbaşkanı yardımcısı olacak bunlarda halk tarafından seçilecek diyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri