Ana SayfaTürkiyeBahçeli istedi Erdoğan kabullendi! Seçim barajı yüzde 7 oldu

Bahçeli istedi Erdoğan kabullendi! Seçim barajı yüzde 7 oldu

Gelecek Partisi ve DEVA’nın önünü kesmek ve MHP’yi de baraj altında bırakmamak için yürütülen çalışmaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan seçim barajı açıklaması geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Karadağ ziyareti sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada seçim barajı çalışmaları ile ilgili önemli bilgiler verdi. Erdoğan, barajın yüzde 7’ye çekilmesi konusunda bir netlik olduğunu belirterek, “MHP de 7’ye olumlu bakıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim barajının değişmesi konusunda yapılan çalışmalarla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, barajın yüzde 7’ye çekilmesi konusunda bir netlik olduğunu belirterek, “Bunun altında bir şey olur mu olmaz mı, henüz önümüze gelmiş değil” dedi.

Karadağ ziyareti sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Barajla ilgili olarak şu anda belirgin hale gelen aslında 7 ama bu konuda Cumhur İttifakı olarak MHP’li arkadaşlarımızın nihai kararını bizim arkadaşlarımız henüz almış değiller. Ancak 7 netleşmiş vaziyette. MHP de 7’ye olumlu bakıyor. Bunun altında bir şey olur mu olmaz mı, henüz önümüze gelmiş değil. Öyle bir şey olursa o da tabi konuşulabilir ama şimdilik böyle bir şey yok.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri