Ana SayfaTürkiyeBahçeli, Kastamonu’dan seslendi: Yeni sistem Türkiye’nin kurtuluşu

Bahçeli, Kastamonu’dan seslendi: Yeni sistem Türkiye’nin kurtuluşu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kastamonu’da katıldığı 15 Temmuz etkinliğinde konuştu. Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne karşı olanların hiçbir zaman galip gelemeyeceğini söyledi.

MHP Lideri Bahçeli, Kastamonu’da 15 Temmuz’un 3. yıl dönümü etkinliğinde önemli açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen darbe girişiminin iman zırhını geçemediğini ifade eden Bahçeli, “İşgal emelleri milli iffeti yenemedi. Bir dolarlık ederi olan namussuzlar Türk milletinin haşmeti karşısında saklanacak delik aradılar, gene de yakayı kurtaramadılar. FETÖ ile mücadele sonuna kadar sürdürülmelidir. Bu konuda ihmal, hoşgörü olamaz. Hatırlı ve arkası olan FETÖ’cüleirn kollanması diye bir şey söz konusu edilemez” dedi.

“Yeni sistemi istemeyenler kargaşa istiyor”

Cumhurbaşkanlığı Hükümeti Sistemi’nin Türkiye’nin gelecek umudu olduğunu kaydeden MHP Genel Başkanı, şunları dile getirdi: “Eski sistem darbelere kucak açmadı mı? Eski sistem sert kutuplaşmalara, vahim anlaşmazlıklara kapı aralamadı mı? Hangi dönem huzur yüzü gördük. Koalisyon tartışmaları ülkemizin gelecek ümitlerini tahrip etmedi mi. Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nden rahatsız olanlar vesayet özlemi çeken odaklardır, gerilim dilinden, kavga üslubundan yararlanan art niyetli oluşumlardır. Yeni bir 15 Temmuz olmaması için Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi derinleştirilerek yaşatılmalıdır. Kriz meraklıları kerameti kendinden menkul sözde aydın akademisyenler, PKK, FETÖ, İP korosu yeni sisteme boyun eğdiremeyeceklerdir. Yeni hükûmet sistemini tartışmaya açmak Türkiye’nin elini zayıflatacak milletimizin 16 Nisan iradesine gölge düşürecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nin güçlenmesi konusunda atılacak her müspet adıma destek vereceğiz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz