Ana SayfaTürkiyeBahçeli: Keşke riskli binalarda oturmak tercih edilmeseydi

Bahçeli: Keşke riskli binalarda oturmak tercih edilmeseydi

Bahçeli, İzmir’de yaşanan depreme ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İzmir’de yaşanan ve Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketi hakkında konuştu.

Depremin büyüklüğü konusunda bile bir ittifak olmadığını ifade eden Bahçeli, “Neresinden bakarsak bakalım, büyüklüğünü nasıl kabul edersek edelim, karşımızdaki doğal afetin kahredici hasar ve hüznü yüreklerimizi kavurmuştur” dedi.

Depreme dayanıksız yapılar hakkında da konuşan Bahçeli’nin ifadelerinden bazı kesitler şu şekilde:  

Keşke, birkaç metrekare fazla pay alma uğruna riskli binalarda oturmak tercih edilmeseydi. Keşke zemin etüdü yapılsaydı, biraz daha fazla kazanmak uğruna; betondan, demirden, harçtan çalan insanlık müsveddelerine zamanında tepki gösterilseydi. Keşke sağlam yapılmış binaların kolonlarını kesip alan genişleten basit ve ölümcül kurnazlıklara tevessül edilmeseydi. Keşke uyarılar, hazırlanmış raporlar dikkate alınıp çöken binaların depreme dayanıklı olup olmadığı ta yıllar önce kontrol edilseydi, anbean etkili bir denetim süreci işletilebilseydi.

Ne yazık ki, depremin ağır faturasını mazlumlar ödemiş, suçu günahı olmayan insanlarımızın üzerini beton bloklar örtmüş ve kapatmıştır. Ölüm bu kadar ucuz olmamalıdır. Geliyorum diyen felakete bu denli sessiz ve hareketsiz kalmak akıl karı değildir. Öncelikle yapılması gereken aciliyet arzeden gündeme odaklanmaktır. Elbette hiçbir insanımız açıkta bırakılmayacaktır. Devletimizin tüm imkânları seferber edilmiştir.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri