Ana SayfaTürkiyeBahçeli: Kılıçdaroğlu Meral Akşener'i tufaya getirdi

Bahçeli: Kılıçdaroğlu Meral Akşener’i tufaya getirdi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli grup toplantısında gündeme ilişkin önemli mesajlar verdi. Bahçeli, Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener işbirliğini çok sert ifadelerle eleştirdi.

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları şu şekilde:

Değerli dava arkadaşlarım merhum hocamız Prof. Dr. Erol Güngör, milliyetçilikle ilgili görüşlerinde şunları ifade etmiştir: ‘ Milliyetçilik bir dış mesele olarak görüldüğü zaman yerli kültürün yabancı kültüre karşı çıkması olarak görülmektedir. İç mesele olarak değerlendirildiğinde ise milli birliğe engel olacak, mahiyetindeki kültürel, ekonomik ve sosyal farklılaşmaların asgariye indirilmesidir.

MHP kutlu bir görevle karşı karşıyadır. Partimiz bu kutlu görevi Cumhur İttifakı içerisinde başarıyla yerine getirecektir.

Türkiye’nin önünü kesmekle, ilerleyişini engellemek için tetikte bekleyen iç ve dış işgal cephesi milli devletimizi ve bekamızı sekteye uğratmanın hesabındadır.

Zillet İttifakının kurduğu kumar masasında kartlar açık oynanmaktadır. Bu masada hile vardır, densizlik ve dümen vardır. Hepsini geçtik hıyanetin daniskası vardır. Gün aşırı birbirlerini ziyaret ediyorlar. Ancak arka kapıda bir birlerine kazık atıyorlar.

Ne dedikleri bellidir, ne de söyledikleri bellidir. Muğlak ifadelerle gürültü ve gündem kirliliğine neden oldukları ortadadır. Bunlar ayrıca ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’ toplantıları için üçüncü defa Meclis’te bir araya gelmiştir. HDP’yi masa altında tutarak sözde bir uzlaşmaya vardıklarını açıklamışlardır.

Uzlaşma doğru hedefler doğrultunda olur. Allah için söyleyin bunların neresi dürüst. Bunların neresi dürüst, düzgün, temizdir? Uzlaşmak için irade lazımdır. CHP’nin kolonisi, siyasi kordonu İP’in iradesi mi vardır? PKK’nın tutsağı, FETÖ’nün kuklası CHP’nin iradesi mi kalmıştır?

Terörist başı Duran Kalkan CHP’yi ikaz ederek diyor ki ‘HDP’nin çıkışı bazı CHP’liler tarafından yanlış yorumlanabilir. Ama öyle değil CHP’lilerin önünü açtı, güçlendirdi, irade kazandırdı. Bu bakımdan HDP’ye muhtaçlar.

Uzlaşma doğru hedefler doğrultunda olur. allah için söyleyin bunların neresi dürüst. Bunların neresi dürüst, düzgün, temizdir? Uzlaşmak için irade lazımdır. CHP’nin kolonisi, siyasi kordonu İP’nin iradesi mi vardır? PKK’nın tutsağı, FETÖ’nün kuklası CHP’nin iradesi mi kalmıştır?

Terörist başı Duran Kalkan CHP’yi ikaz ederek diyor ki ‘HDP’nin çıkışı bazı CHP’liler tarafından yanlış yorumlanabilir. Ama öyle değil CHP’lilerin önünü açtı, güçlendirdi, irade kazandırdı. Bu bakımdan HDP’ye muhtaçlar’ diyerek aba altından sopa gösteriyor. Buna karşılık bir tane CHP yöneticisi de kalkıp ‘Ey katil. Sen ne diyorsun’ diyemiyor.

Biz boşuna mı bunlara zillet diyoruz. HDP’ye söylediğimiz okkalı sözlerin cevabını Kandil’in CHP’si veriyor.

Kendileri terör örgütlerinin boyunduruğuna girmişler haberleri yok. Kendileri mağara önlerinde gıyabi nöbete girmişler, anladıkları yok. HDP’yi güçlendirmek, pişmiş aşa su katmamak için takmadıkları kılıf, girmedikleri kılık neredeyse kalmamış.

Akşener ve Kılıçdaroğlu’na gönderme

Hatırlarasanız İP Başkanı, bugünlerde il il, ilçe ilçe gezen İBB Başkanını Fatih’e benzetmiş, Kılıçdaroğlu’na çalım atmış, ters köşeye yatırmak için hamle üstünlüğünü kazanmaya çalışmıştır. Anılan belediye başkanı bir nevi CHP Genel Başkanı muamelesi görmüştü. HDP takviyeli ve tembihli Kılıçdaroğlu da misilleme yaparak İP Başkanı’nın cumhurbaşkanlığı hayallerini suya düşürmüş, mizahi ve münhal bir başbakan sıfatıyla tufaya getirmişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri