Ana SayfaTürkiyeBahçeli: Metin Akpınar'ın Abuzer Kadayıf filmini izlesinler

Bahçeli: Metin Akpınar’ın Abuzer Kadayıf filmini izlesinler

Türkiye’nin önde gelen gazetecileriyle bir araya gelen MHP lieri Devlet Bahçeli önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Metin Akpınar hakkında gündem yaratacak mesajlar verdi.

Devlet Bahçeli Metin Akpınar hakkındaki düşünceleriniz nedir sorusuna gündem oluşturacak yanıtlar verdi.

Halk Arenası işi sulandırmıştır

O da bizi çok üzdü. Halk Tv’nin programlarını ben yakından takip ediyorum Sayın Uğur Dündar beyin programını yakinen takip ediyorum eleştiri yapma hakkımız var diyorlar bende bir eleştiri yapma hakkımız kullanayım. Fakat Halk TV’nin davet edilen konuşmacılar oradaki espriler aşağılayıcı tabirler halktan aldıkları destekler alkışlar bütün bunlara bakarsınız Halk Arenası o kadar sulandırmıştır. Kim halkı ne kadar güldürürse o kadar alkışlanır olmuştur.

Alkışlarla kim nereye doğru sürükleniyor, alkışlar oy getirir mi bunu tartışmakta fayda var. Öte yandan oradaki konuşmalar çok hoş bir şey değildi.

28 Nisan 1945 İtalyan faşist lider Mussolini sevgilisi ile birlikte ayaklarından asılmıştır. Bu resim korkunç bir resimdir.

Yazık olmuş sana Metin Akpınar

Sana zaten yazık olmuş Metin Akpınar. Şu tabloyu (Mussolini’nin ayaklarından asıldığı fotoğrafı gösterdi) 21’inci yüzyılda 2023 yılında 1945’i örnek göstererek eleştiri yapmak bu eleştiri değildir. Bu Metin Akpınar gibi toplumun genel kabul gören sevdiği bir sanatçının bu duruma düşmesi kötü bir örnektir. Hem kendisine hem demokrasiye yazık etmiştir. Böyle şey olmaz, olmamalı. Bizim toplumumuzda ayaktan asılma yoktur. Bu Türkiye’de hiçbir siyasetçinin hakkında düşünülmeyecek bir durumdur.

Metin Akpınar ‘Ben yanlış yaptım’ demeli

Metin Akpınar beyin Halk TV’ye çıkıp beş dakikalık bir konuşma yapmasını istiyorum. ‘Ben yanlış bir örnek verdim bu örnek yanlıştır. Bu benim gafletimdir cehaletimdir demesi lazımdır. Milletimden özür diliyorum’ demesini istiyorum. Bu örneklerle Türkiye’yi bir yere vardıramazsınız.

Abuzer kadayıf filmini seyretsinler

Türkiye’nin değerlerine yazık edilmemeli. Bunu ortam yumuşasın diye söylüyorum. Metin Akpınar’ın Abuzer Kadayıf filmini seyretsinler. Orada sosyoloji ile gerçekler arasındaki ilişkiyi orada görsünler.

Aşağıdaki videodan Abuzer Kadayıf filminden kısa bir görüntü izleyebilirsiniz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz