Ana SayfaTürkiyeBahçeli: Ne Biden şakşakçısıyız, ne Trump sevdalısıyız

Bahçeli: Ne Biden şakşakçısıyız, ne Trump sevdalısıyız

Devlet Bahçeli, ABD seçimleri hakkında açıklamalarda bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasına değinmemesi dikkat çeken Bahçeli, ABD seçimlerine yönelik de yorumlarda bulundu.

Bahçeli, “Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık Seçimi 3 Kasım 2020 tarihinde yapılmış, her ne kadar Trump itirazlarını seslendirse de Demokrat Parti adayı Joe Biden 46’ıncı başkan olarak seçilmiştir. Bu durum işleyen demokratik çarkın bu ülkedeki doğal bir sonucudur” ifadelerini kullandı.

MHP olarak ABD seçimlerini yakından takip ettiklerini, analiz ve değerlendirmelerde bulunduklarını söyleyen Bahçeli, “Hiç kuşku yok ki, Amerikalı seçmenlerin takdir ve tercihine saygı duymakla birlikte başkan adayları arasında taraf tutacak, tercih yapacak köhne bir anlayışa hiçbir zaman kapılmadık, böylesi bir basitliği aklımızın ucuna dahi getirmedik. Kaldı ki, biz ne Biden şakşakçıyız, ne Trump sevdalısıyız, ne filin hortumundan tutuyoruz ne de eşeğe binmek için sıra bekliyoruz, hamd olsun Türk oğlu Türk olarak cihanı kavrıyoruz. Pek tabii olarak, Amerika Birleşik Devletleri, yönetimindeki değişimin göz ardı edileceği bir ülke değildir” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri