Ana SayfaTürkiyeBahçeli orman yangınları için yardım isteyenlere sert çıktı: Sinsiliğin şifreli mesajları

Bahçeli orman yangınları için yardım isteyenlere sert çıktı: Sinsiliğin şifreli mesajları

Orman yangınları için Avrupa'dan yardım isteyen ve 'help' etiketini kullananlara sert çıkan Bahçeli, "Sinsiliğin şifreli mesajları" dedi.

Orman yangınları için Avrupa’dan yardım isteyen ve ‘help’ etiketini kullananlara sert çıkan Bahçeli, “Sinsiliğin şifreli mesajları” dedi.

Türkiye’nin günlerdir mücadele ettiği orman yangınları ve gündeme dair açıklamalarda bulunan MHP lideri Bahçeli, sosyal medyadaki yardım taleplerine sert tepki gösterdi. Bahçeli, “Yabancı ülkelere çağrı yapılarak yardım taleplerinin yoğun olarak gündeme taşınması Türkiye’yi aciz ve muhtaç bir ülke gösterme sinsiliğinin şifreli mesajı olarak değerlendirilmelidir” dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, “Orman yangınları münasebetiyle, maksadı menfur ve melun bir kısım sosyal medya hesaplarından yabancı ülkelere çağrı yapılarak yardım taleplerinin yoğun olarak gündeme taşınması Türkiye’yi aciz ve muhtaç bir ülke gösterme sinsiliğinin şifreli mesajı olarak değerlendirilmelidir. Orman yangınlarını üstlenen ve PKK’nın bir aparatı olan “Ateşin çocukları inisiyatifi” isimli iblis beslemelerine itiraz etmeyenlerin, ses çıkarmayanların; barışın, dostluğun, sevginin, kardeşliğin ve dayanışmanın şehri Konya’da kardeş kavgası çıkarmak için kuyruğa girmeleri Türkiye’ye ihanettir” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri