Ana SayfaTürkiye"Siyasi etik yasası çıkarılmalı" diyen Bahçeli'nin ardından Ufuk Karcı'dan çok konuşulan paylaşım

“Siyasi etik yasası çıkarılmalı” diyen Bahçeli’nin ardından Ufuk Karcı’dan çok konuşulan paylaşım

"Siyasi etik yasası çıkarılmalı" diyen MHP lideri Devlet Bahçeli'ye ilk tepki Gelecek Partisi Genel Başkan Basın Müşaviri Ufuk Karcı'dan geldi.

“Siyasi etik yasası çıkarılmalı” diyen MHP lideri Devlet Bahçeli’ye ilk tepki Gelecek Partisi Genel Başkan Basın Müşaviri Ufuk Karcı’dan geldi.

Davutoğlu’nun 2015 yılında çıkarmak için büyük çaba harcadığı ancak Erdoğan’ın “İlçe başkanı bulamayız” sözleriyle reddettiği siyasi etik yasası yeniden gündemde. Bu kez yasayı gündeme getiren isim Devlet Bahçeli oldu.

Sedat Peker’in açıklamalarıyla siyaset-mafya ilişkileri Türkiye’nin ilk gündem maddesi olurken Bahçeli’den siyasi etik yasası çıkışı geldi.

MHP’nin grup toplantısında konuşan genel başkan Devlet Bahçeli, siyasi etik yasasının süratle çıkarılması gerektiğini belirtti.

Davutoğlu’nun siyasi etik yasası ısrarı

Siyasi etik yasası ilk olarak 2015 yılında Ahmet Davutoğlu tarafından gündeme getirilmişti. Davutoğlu bu yasa için “Siyasi hayatımın en önemli projesi” demişti. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan buna “İlçe başkanı bile bulamazsınız” diyerek karşı çıkmıştı.

Bahçeli bugünkü konuşmasında konuyla ilgili “Çevre etiği ne kadar önemliyse, siyasi etik kuralları da bir o kadar önemlidir. İhlali düşünülemeyecektir. Dilek ve ümidimiz siyasi etik yasasının daha fazla gecikmeden, süratle çıkarılmasıdır.” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri