Ana SayfaTürkiyeBahçeli'den 10 büyükelçi tepkisi: Şirret, tehlikeli bir oyun oynanıyor

Bahçeli’den 10 büyükelçi tepkisi: Şirret, tehlikeli bir oyun oynanıyor

Osman Kavala’nın salıverilmesi için bildiri hazırlayan 10 büyükelçiye bir tepki de MHP lideri Bahçeli’den geldi. Devlet Bahçeli MHP grup toplantısında sert açıklamalarla gündeme damga vurdu.

Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Tercihlerimiz kim olduğumuzun işaretidir. Önümüzdeki cuma günü cumhuriyetin kuruluşunun 98. Yıl dönünümü gururla kutlayacağız. Cumhuriyet kutlu bir emanettir, korunup kollanması gereken bir nimettir.

Rejim ile hükümet sistemi arasındaki farkı çarpıtmak için kara propaganda yapanlar özellikle Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’ni devamlı suretle hedef tahtasına koymuşlardır. Rejim değişti diyerek yaygara koparanlar iflah olmaz bir yalancılığa yakalanan gafillerdir. Gerçekte değişen yönetim sistemidir. Türkiye’de rejimin adı cumhuriyettir, hükümet sisteminin adı da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’dir.

Cumhuriyet tarihin dar patikasında, zalimlerin baskıları altında, emperyalistlerin saldırıları karşısında milletin var oluş onuru olarak öne çıkmış, aynı defter üzerinde temiz bir sayfa açılmasını sağlamıştır.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ise parlamenter sistemin duvara tosladığı, başkentimizin bombalandığı, 251 millet evladının şehadeti, 2194 millet evladının gazi olduğu bir dönemin hemen sonrası milli diriliş ve yükseliş ruhu olarak doğmuş ve serpilmiştir.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne itiraz edip ne olduğu muamma olan güçlendirilmiş parlamenter sistem peşinde koşanlar 15 Temmuz’un rövanşını almak için hazırda bekleyen, FETÖ’nün ve PKK’nın dümen suyuna giren yozlaşmış siyasi partilerdir.

Dün Damat Ferit vardı, bugün Zillet İttifakı’nın ara ortakları vardır. Türkiye Cumhuriyeti her türlü baskı ve müdahaleye direne direne kurulmuştur. 29 Ekim 1923’ün mimarı büyük Türk milletidir. Aynı şey 16 Nisan 2017’deki halk oylamasıyla gerçekleşmiş, aziz milletimiz cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini tercih etmiştir.

BÜYÜKELÇİLERİN KAVALA ÇAĞRISI

10 büyükelçi Türkiye’ye hukuksuz bir çağrıda bulundu. Uluslararası hukuk ile demokratik teamüller çiğnendiği gibi Türkiye’nin egemenliği 10’lu büyükelçi tarafından hedef alınmıştır. Görevlerinin sınırlarını tamamıyla aştılar. Zalim bir üst akıl hem büyükelçileri hem de Zillet İttifakı’nın dürte dürte harekete geçirdi. Şirret bir oyun, tehlikeli bir rol paylaşımı söz konusudur. Kavala şüpheli ve şaibeli bir kişidir.

Sorarım size AYM kapanmasın da, hak ve hukukun itibarı mı kaybolsun? AYM kapanmasın da terörle mücadeleye sünger mi çekilsin?

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri